альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Відповідальність за порушення законодавства про працю

Юридична відповідальність за порушення законодавства про працю, в залежності від її характеру є таких видів: кримінальна, адміністративна, фінансова, матеріальна та дисциплінарна. Перші три види можуть бути застосовані до суб’єктів господарювання та їх службових осіб з боку органів державної влади.

Однією з головних причин поширення випадків порушення трудових прав людини є відсутність у працівників достатніх правових знань. Для виправлення такої ситуації бажано, щоб кожен найманий працівник знав свої права.

До відома:

- За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення: догана або звільнення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника (ст. 149 КЗпП України).

- Обов’язок відшкодувати таку шкоду на винуватця покладає суд (ст. 237 КЗпП України).

- На думку Департаменту державної служби боротьби з економічними злочинами при МВС України (лист від 25.05.2011 р. № 5/3614) та Державної інспекції України з питань праці (лист від 15.06.2011 р. № 216/0/6/46-11), приватний підприємець є посадовою особою у разі виконання ним організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, і тому може нести адміністративну відповідальність. Водночас, Державне агентство земельних ресурсів України (лист від 08.06.2011 р. № 8584/17/8-11) та Управління юридичного контролю при МВС України (лист від 15.04.2011 р. № 12/1-929) висловили протилежну точку зору.

- Штрафи можуть бути накладені державною інспекцією з питань праці без проведення перевірки на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час (ст. 265 КЗпП України).

- Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності вона здійснила виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати (п. 3 ст. 175 КК України).

Контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють:

- Державна служба України з питань праці;

- Державна фіскальна служба України (ст. 35 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР).

Штрафи можуть бути накладені на підставі:

  • рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником,  який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;
  • акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу, виконавчого органу міської ради міста обласного значення та сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади.
  • акта документальної виїзної перевірки Державної фіскальної служби, її територіального органу, в ході якої виявлені порушення законодавства про працю.
скачать dle 12.0
Дата публікації: 10.09.2018 0 866
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно