альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Міжнародні зв'язки


Місто Радомско (Республіка Польща) http://www.radomsko.pl/

РАДОМСКО  –  місто на півдні Лодзинського воєводства. Його площа становить 52 квадратних кілометри. Місто межує з Малопольським, Великопольським та Силезським воєводствами. Радомско розташоване у мальовничій місцевості, де рясніють ліси і тече річка Радомска.

Перша писемна згадка про  місто з’явилася у  документі 1243 року, коли князь Конрад Мазовецький видав документ, яким установив привілеї Домініканського Ордену в Плоцьку.

Радомско отримало статус міста у 1266 році. Під час з’їздів, які відбулися в Радомско, було прийнято остаточне рішення про правлячу династію. Під час правління династії Ягеллонів місто процвітало, а промисловість розвивалася переважно за рахунок торгівельних шляхів і доріг з Пилиці та Варти, що проходили через Радомско. Місцеві купці встановлювали торгівельні відносини з іншими містами, серед них  була й тодішня столиця Польщі – Краків.

Постійні війни XVII століття і слабка центральна влада сприяли занепаду міст по всій країні. Радомско було розграбоване і спалене армією найманців, відомих як Лисовчики, які поверталися з Сілезії в 1624 р. Ремесло занепало, а мешканці гинули під час епідемії тифу. Відродження Радомско почалося у XVIII столітті. Це було одне з небагатьох міст того часу, які ділилися на райони.

У 1939 - 1944 р. Радомско не оминули вторгнення фашистської Німеччини. Період Другої Світової значно заповільнив розвиток міста в усіх галузях.

У 1990 р. відбулися перші після війни вибори місцевого самоврядування (муніципальних рад).  Розвиток культурної та  спортивної сфер почав набирати обертів. Радомско стало комфортним для його мешканців і привабливим для майбутніх інвесторів. Після чергової адміністративної реформи 1999 року місто увійшло до складу Лодзинського воєводства.

За офіційними даними, станом на 2 січня 2014 року, кількість жителів, що проживають в Радомско, складала 47 266 осіб.  Радомско – восьме за кількістю населення і третє за площею місто Лодзинського воєводства, є адміністративним та економічним, освітнім та культурним центром Радомського повіту. У Радомско є Регіональний краєзнавчий музей, який налічує понад 16000 експонатів з археології, історії, етнографії та мистецтва. Наразі тут представлено експозиції «Історія Радомської землі», «Життя у селі», «З історії міста Радомско», «Мистецтво у Радомско». У музеї також є архів та науково-дослідницька бібліотека.

- Рамкова Угода підписана в м. Вознесенськ між гміною міста Радомска (Республіка Польща) та Вознесенською міською радою (Україна) від 24 серпня 2004 року.

Завантажити 
 Переглянути 

Муніципалітет Хессекуа (Південно-Африканська Республіка) http://www.hessequa.gov.za/

Муніципалітет XЕССЕКУА (до 24 червня 2005 року - муніципалітет Лангеберга) розташований у Західній Капській провінції Південної Африки. На південному заході він омивається річкою Бриде, а на сході – річкою Гуритс.

Назва муніципалітету Hessequa, що означає «народ дерев», походить від найменування племені корінних жителів кої. Муніципалітет займає площу 5733 квадратних кілометри між горами Лангеберг та Індійським океаном. На заході межує з Муніципалітетом Свеллендам, на півночі – з Канналендом, на північному сході з Оудсхорном та Муніципалітетом Моссел Бей на сході.

Муніципалітет населяє близько  52,642 осіб. 68,5% населення ідентифікує  себе «кольоровими» або «червоними», 23,2%  –  «білими»  і 7,4%  – "темношкірими африканцями" відповідно до кольору шкіри. Офіційною мовою 92.4% є африкаанс, 3.6% мешканців розмовляє англійською,  а 2,1% –  мовою коса.

У зв’язку з великою кількістю привабливих місць на території муніципалітету розвивається туризм. Гості  мають унікальну можливість насолодитися гостинністю народу та спробувати унікальні продукти найвищого ґатунку: оливки, капські вина, сири та відомий у всьому світі напій – джин фінбос. Хессекуа є ідеальним місцем для серфінгу, дайвінгу, пішохідних та велосипедних прогулянок.

- Меморандум згоди про налагодження партнерських відносин між: Ланджиберг/Муніципалітет Хессекуа (Південно-Африканська Республіка) і містом Вознесенськ (Україна) від 11 липня 2005 року.

 - Меморандум згоди про налагодження партнерських відносин між адміністрацією району Іден (Південно-Африканська республіка) та містом Вознесенськ (Україна) від 09 червня 2005 року. http://www.edendm.co.za/  

Завантажити 
 Переглянути 

Завантажити 
 Переглянути 

 

Місто Мако (Угорщина) http://mako.hu/

МАКО — місто на південному сході Угорщини в медьє Чонград біля кордону з Румунією. Розташоване на річці Марош (Муреш). Населення — 24 403 особи (2009). 95,5% населення становлять угорці, 0,8% — цигани, по 0,3% — німці і румуни, 0,2% — словаки, 0,1% — серби.

Мако розташоване в сонячному регіоні, що позитивно впливає на розвиток сільського господарства. Тут  розвинені транспортна інфраструктура (через  місто проходить європейська магістраль Е68) і туризм. Клімат теплий, літо жарке і сухе. У місті вирощують цибулю hungarikum. Саме тут проводять найбільший у Європі щорічний фестиваль цибулі. Мако є одним з найпривабливіших туристичних місць Угорщини.

Газове родовище, розташоване поблизу Мако, є найбільшим у Центральній Європі.

Угода про співробітництво Вознесенської міської ради (м. Вознесенськ Україна) та міста Мако (Угорщина) від 20 травня 2007.

Завантажити 
 Переглянути 

 

Місто Зугдіді (Республіка Грузія) http://zugdidi.mun.gov.ge/ge

ЗУГДІДІ — місто в Грузії, у регіоні Мегрелія–Гірська Сванетія. Статус міста отримало 1918 року. Розташоване за 30 кілометрів від Чорного моря, вздовж Чорноморського шосе.

До скасування Російською Імперією князівства Мінгрелія (Одиши) 1867 року Зугдіді було тут столицею. Потім місто було адміністративним центром Зугдідського повіту у складі Кутаїської губернії до 1918 року.

Між XVII-XIX століттями Зугдіді було одним з важливих політичних і культурних центрів Мегрелії і всієї Грузії. Відома Грузинська середньовічна епічна поема «Витязь у тигровій шкурі» була переписана Мамукою Тавакалашвілі тут при дворі князя Левана II Дадіані у 1646 році.

Під час Кримської війни (1853-1856) Османські війська на чолі з Омаром-Пашею захопили Зугдіді в 1855 році. Наприкінці 1855-на початку 1856 р. місто було звільнено Мегрельским військом під командуванням генерал-майора князя Грігола Дадіані. За наказом Іскендера Паші Османи пограбували, спалили і зруйнували все місто, палаци і Ботанічний сад.

Під час громадянської війни 1992-1993 років місто зазнавало значних збитків.

У 1993 році тут розташовувалася адміністрація так званого «Уряду у вигнанні».

У 2008 році місто було тимчасово окуповане російськими військами.

Через Зугдіді проходить залізнична магістраль Сухумі — Самтредіа. На території міста є Інгурський целюлозно-паперовий комбінат, виноробний, маслобійний, консервний заводи, чайна, шовкоткацька і меблева фабрики. Багато заводів не працюють у наш час. Нині у центрі міста процвітає ресторанний та аптечний бізнес. Місцеве населення займається торгівлею та сільським господарством. Визначними місцями сьогодні тут є Зугдідська церква Влахернської Божої Матері та Палац Дадіані — родовий маєток мегрельських князів Дадіані. Палац відомий своїм садом, для створення якого правителька Мегрелії княгиня Дадіані в середині XIX ст. запросила відомих європейських садоводів та замовила з Європи рідкісні сорти рослин. Сьогодні сад Дадіані — це Зугдідський ботанічний сад.

Угода між Вознесенською міською радою (Україна) і муніципалітетом міста Зугдіді (Республіка Грузія) від 13 липня 2013 року.

Завантажити 
 Переглянути 

 

Місто Скуодас (Литва) http://www.skuodas.lt

СКУОДАС (лит. Skuodas) — місто на північному заході Литви, адміністративний центр Скуодаського району в Клайпедському повіті. Через місто протікає річка Бартува.

Перша згадка про місто у писемних джерелах сягає 1253 р. Поселення, яке проживало на території Чеклізьких земель поблизу Бартуви, отримало статус міста у 1572 р. Згодом народ заселив ще одну частину міста – правий берег річки, побудувавши там ратушу, а на центральній площі з’явилися перші торгівельні будівлі. До 1832 року місто належало родині Сапег, яка отримала його у спадок, проте з 1776 року Скуодас втратив статус міста та став прикордонним поселенням.

У 1821 році тут було побудовано євангелістсько-лютеранську церкву. У 1847 році у Скуодасі був збудований католицький храм, у якому майстри втілили риси архітектури романського Відродження.  Храм був освячений єпископом Мотеюсом  Валанчюсом.

У XIX столітті в місті проживала Єврейська громада з 4 синагогами. До 1897 року майже 2300 євреїв становили 60% населення.

У 1911 році у місті з’явилась друкарня. У 1914 році в Скуодасі було засновано парафіяльну школу. Залізниця Приекуле-Клайпеда була збудована в 1915 році.

У міжвоєнний період Скуодас налічував близько 4410 жителів. Місто славилося  взуттєвою фабрикою "Континент". У Скуодасі також був новий кінотеатр з сучасним обладнанням. Під час Другої світової війни місто зазнало значних збитків.

З 1995 року Скуодас має статус міського староства.

Сьогодні у місті  Скуодас є гімназія, початкова школа, середня та старша школа. У місті також є музей, поштове відділення, будинок культури, Центральна лікарня муніципалітету, інтернат та публічна бібліотека.

Угода між Вознесенською міською радою (Україна) та Муніципалітетом Скуодас (Республіка Литва) від 02 червня 2018 року

Завантажити 
 Переглянути 

 


Волость Ляене-Хар'ю (Естонська Республіка) https://laaneharju.ee/
Ляене-Хар'ю (ест. Lääne-Harju vald) - волость на північному заході Естонії в повіті Харьюмаа. Площа 646 км². Утворена 24 жовтня 2017 року внаслідок адміністративної реформи місцевих самоврядувань Естонії шляхом злиття кількох сусідніх волостей.
Старійшиною волості обраний Яанус Саат (Jaanus Saat), головою волосних зборів - Кюллі Таммур (Külli Tammur). Адміністративним центром волості є місто Палдіскі, волосні пункти обслуговування знаходяться також у колишніх волосних управах у Кейлі, Падізі та
Вазалемі. До складу волості входять 1 місто, 6 селищ та 46 сіл. Населені пункти волості мають гарне автомобільне та залізничне сполучення. Істотною частиною волосної інфраструктури є мережа морських портів.

Волість Ляене-Хар'ю розташована на березі Фінської затоки. Має прибережну лінію завдовжки майже 100 кілометрів на берегах заток Лохусалу, Лахепере, Пакрі, Кейбу та протоки Курксе. Найвідомішими пляжами є піщані пляжі Кейла-Йоа, Меріємза, Лохусалу, Лауласмаа, Клоогаранна, Леетсе, Кейбу та Аліклепа.
Особливу цінність прибережним районам волості дають ліси з деревами хвойних порід. Найбільші річки волості: Кейла, Вазалема та Віхтерпалу. На території волості знаходяться природні парки Тюрісалу, Лауласмаа, Нива, Пакрі та Ляенемаа Суурсоо. З природних об'єктів, що охороняються державою, становлять особливий інтерес водоспад Кейла, водний каскад Треппоя і мизні парки Кейла-Йоа, Вазалема і Охту.
В парафії Ляене-Хар'ю проживає 13 580 жителів. Розташовано 6 шкіл, 10 дитячих садків, працює 1087 підприємств. Є індустріальний та науково-промисловий парки, південна гавань Палдіскі, нафтовий термінал, сонячні електростанції, газопровід між Естонією та Фінляндією. На території волості видобуваються вапняк, торф, щебінь,сапропель.
Парафія Ляене-Хар'ю є першою зеленою парафією в Естонії. Місцеве життєве середовище розроблено таким чином, щоб бути комфортним як для тривалого перебування, так і для короткострокових візитів. Район сповнений контрасту – великі промислові будівлі та красива природа.

Угода про співпрацю між Вознесенською міською радою (Україна) та
муніципалітетом волості Ляене-Хар’ю (Естонська республіка) від 11 грудня 2022 року.

Завантажити 
 Переглянути 




Муніципалітет Ікаст-Бранде (Королівство Данія) https://ikast-brande.dk/
ІКАСТ-БРАНДЕ - комуна у регіоні Центральна Ютландія королівства Данія. Дата заснування 1 січня 2007. Адміністративний центр комуни — місто Ікаст. Займає площу у 733.4 км² і має 42 496 жителів.
Більше половини жителів муніципалітету живуть у двох найбільших містах Ікаст і Бранде, тоді як інші мешкають у невеликих містах з населенням менше 2500 осіб або в сільських районах.Тут ви знайдете красиву та різноманітну природу, історичні та культурні пам'ятки та насичене культурне життя. Тут є багато можливостей, незалежно від того, чи любите ви риболовлю, піші прогулянки, веслування на каное, музеї, мистецтво, музику тощо. Красиві околиці та археологічні знахідки є одними з ключових слів для відвідування музеїв у муніципалітеті Ікаст-Бранде.
Муніципалітет Ікаст-Бранде відомий своїм чудовим діловим кліматом і є домом для низки потужних бізнес-сфер, що сприяє зростанню та розвитку. Поточні сильні сторони бізнесу зосереджені насамперед у текстильному секторі, харчовому секторі та зелених технологіях. Більш ніж десятиліття Ікаст-Бранде отримував офіційний титул найкращого ділового муніципалітету Данії.



Меморандум про солідарне партнерство між Вознесенською міською радою (Україна) та муніципалітетом Ікаст-Бранде (Королівство Данія) від 27 червня 2023 року.

Завантажити 
 Переглянути 




Гельдерн https://uk.db-city.com/Geldern
ГЕЛЬДЕРН - це сучасне місто в Німеччині, знаходиться в землі Північний Рейн-Вестфалія, на кордоні з Нідерландами. Входить до складу району Клеве і підпорядковується адміністративному округу Дюссельдорф. Міська територія має хороші інфраструктурні зв’язки та добре розвинену інфраструктуру. Архітектура міста відображає його багату історію і культурну спадщину.
Гельдерн поділяється на 8 міських округів, площа 96,97 км2. Населення — 35 673 (червень 2023). Будучи центром середнього розміру, Гельдерн пропонує великий вибір міських магазинів, шкіл, спортивних закладів, місць дозвілля та культурних заходів. Громада живе активним спортивним,освітнім та культурним життям. У Гельдерні є велика лікарня, реабілітаційний центр і кілька спеціалізованих медичних центрів.
Жодне інше місто на півдні району Клеве не пропонує стільки різноманітних освітніх можливостей, з яких усі громадяни можуть отримати високий рівень академічної та професійної кваліфікації. Є приблизно 200 км велосипедних доріжок на місцевості, а також вздовж Fossa Eugeniana, каналу від Рейну до Маасу. Навколо колишнього замку Хааг, частина якого все ще збереглася, і в якому зараз розташований гольф-клуб, можна прогулятися пішки. У міських районах є кілька старих вітряних млинів і млинова вежа, яка зараз використовується для виставок, і трапезна колишнього монастиря августинок XVI століття, яка зараз використовується для класичних концертів і культурних заходів. У Гельдерні також є актовий зал на понад 800 відвідувачів, де відбуваються
концерти та театральні вистави. Гельдерн має відкритий басейн із зоною для проведення подій і фестивалів, а також критий плавальний басейн і відомий своїми можливостями для дозвілля для кемперів, велосипедистів, туристів з наметами і денних туристів.
Щороку в останні вихідні шкільних літніх канікул у Гелдерні проходить Міжнародний конкурс вуличного малювання та вуличної музики, який приваблює художників з усієї Німеччини та з-за кордону. Дводенна культурна подія десятиліттями привертала національну увагу і перетворилася на торгову марку Гелдерна, тепер поєднана з міжнародним фестивалем графіті Paint on Walls.

Меморандум про взаєморозуміння та встановлення солідарного партнерства між Вознесенською радою (Україна) та містом Гельдерн (Німеччина) від 14 червня 2024 року.
Завантажити 
 Переглянути 


Флаг Германии "Germany Flag" 810180410 | Флаг Германии "Germany Flag"  810180410 | FOX40 Україна


фильмы бесплатно