альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Символіка

Герб міста Вознесенська 


   

Герб міста розміщений на щиті, вписаному у стилізований бароковий картуш золотого кольору у національному українському стилі та увінчаний мурованою короною срібного кольору з трьома зубцями. Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має співвідношення сторін 5:6. Щит розділений на два поля. У синьому полі золотий сокіл, який ширяє над срібною хвилястою основою. У червоному полі військово-селянські атрибути: навхрест покладені козацька піка та коса, над якими уланська шапка, а внизу селянський серп.

За основу сучасного герба міста взято символи з герба, затвердженого імператорським указом від 6 серпня 1845 р., – зображення золотого сокола над срібною основою, військових атрибутів та селянських знарядь.

Сокіл називний символ і нагадує про первісну назву міста – Соколи, де був заснований Вознесенськ. Срібна хвиляста основа символізує річку Південний Буг, яка протікає біля міста. Сокіл, який ширяє - стилізований символ хоробрості і перемоги, волі і шляхетності.

Синій колір геральдично символізує велич, красу і вірність.

Зображення військових атрибутів (козацька піка і уланська шапка) і селянських знарядь (коса і серп) символізує військове поселення, мешканці якого крім господарських робіт виконували військову повинність у захисті південних кордонів, брали участь у визвольних походах.

Червоний колір геральдично символізує мужність, великодушність і любов.

Щит увінчаний срібною мурованою короною із трьома зубцями, яка означає для Вознесенська статус міста.

*Герб міста Вознесенська затверджений рішенням сессії Вознесенської міської ради від 16.10.2014 р. №17

Порядок використання герба міста Вознесенська

- на адміністративній будівлі Виконавчого комітету Вознесенської міської ради;

- на фасадах будівель органів місцевого самоврядування; підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності;

- в залах засідань органів місцевого самоврядування, робочих кабінетах виборних посадових осіб місцевого самоврядування; підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності;

- в інших приміщеннях міста під  час  проведення  міських святкових заходів, урочистих церемоній, прийомів делегацій міст-побратимів та делегацій інших міст України;

- при в’їзді в адміністративно-територіальні межі міста Вознесенська;

- на бланках, офіційних документах Вознесенської міської ради;

- на офіційних друкованих виданнях органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності.

Герб міста відтворюється на посвідченнях міського голови, осіб, що перебувають на посадах в органах місцевого самоврядування, депутатів Вознесенської міської ради, членів інших органів місцевого самоврядування; службовців (працівників) підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності.

Герб міста може розміщуватися:

- на печатках органів місцевого самоврядування; підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності;

- почесних знаках «За заслуги перед містом», «Почесний громадяни міста Вознесенська» на інших відзнаках, нагородах Територіальної громади міста Вознесенська;

- на транспортних засобах.

Допускається розміщення герба міста на:

- виданнях та друкованих засобах масової інформації, краєзнавчих виданнях міста Вознесенська»;

- грамотах, запрошеннях, візитних картках посадових осіб органів місцевого самоврядування; а також використання його в якості геральдичної основи для виготовлення знаків, емблем, символіки, оформлення міських та інших видовищних заходів.

Виконання герба міста дозволяється в кольоровому, чорно-білому зображенні на різного виду i матеріалу рельєфах, монументально-декоративній пластиці при умові, що вибраний вид техніки i матеріалу не викривлює знаково-символічну змістовність герба.

Еталони герба міста (зразки, виготовлені фахівцями) знаходяться у міського голови і є доступними  для  ознайомлення  громадян. Еталони виконані у повному кольорі та чорно-білому зображенні.

Прапор міста Вознесенська

Прапор міста Вознесенська - це прямокутне полотнище малиново - фіолетового кольору зі співвідношенням сторін 1,3 х 0,9. В центрі прапора зображення герба міста та на білій стрічці напис: «17 Вознесенськ 95», де «1795» - рік заснування міста. Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення.

Прапор міста є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності територіальної громади м. Вознесенська та взаєморозуміння її мешканців.

Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності і мирного співіснування, символом багатства міста.

Прапор міста Вознесенська (піднімається) встановлюється:

біля будинку міської ради і виконавчого комітету;

на адміністративних будинках органів виконавчої ради і міського самоврядування, підпорядкованих їм установ, підприємств і організацій, також на житлових будинках - у дні державних і місцевих свят;

у місцях проведення міжнародних, державних заходів - під час їх проведення в місті;

під час урочистих заходів, що проводяться органами місцевого самоврядування, міськими громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, за їх бажанням.

За обставини, коли здійснюється одночасне підняття (установлення) Державного прапора України, прапорів інших держав та прапора міста, останній не може перевищувати їх за розмірами і розміщується праворуч від них (з боку глядачів). У випадку одночасно підняття прапора міста і прапора будь - якої установи (якщо вони розташовані поруч) прапор міста і розташовується праворуч від нього.

*Прапор міста затверджений рішенням сесії Вознесенської міської ради від 01.04.2005р.

Гімн міста Вознесенська

Завантажити 

 


Слова Л. Федорука

Музика В. Гаврюшенка

Де мрійно тече Мертвовод,

Де Буг срібні води несе,

Як світоч звитяг і свобод

Над світом постав Вознесенськ:

Землі української код,

Козацької долі вінець

І нашого духу оплот,

І радосте наших сердець.

Приспів:

        Вперед, вознесенці-

        Завзята родина,

        Вперед, вознесенці,

        На славні труди.

        Вперед, вознесенці,

        Із Богом у серці,

        Любове і Віро

        Нас ревно веди! 

Тут наші родинні хрести,

Тут наші молитви й пісні,

Тут нам на шляхах до мети

Стояти на вахті Весни.

І в тому є знаковий сенс-

Нести естафету батьків,

Щоб став наш святий Вознесенськ

Красою навіки –віків!

Приспів:

        Вперед, вознесенці-

        Завзята родина,

        Вперед, вознесенці,

        На славні труди.

        Вперед, вознесенці,

        Із Богом у серці,

        Любове і Віро

        Нас ревно веди!


*Гімн міста Вознесенська затверджено рішенням 33 сесії Вознесенської міської ради від 02.06.2008р. №29

*Положення про гімн міста Вознесенська затверджено рішенням Вознесенської міської ради від 08.02.2008р. №29

Використання символіки міста Вознесенська у випадках, які не є обов'язковими, здійснюється за умови отримання дозволу. Використання міської символіки без такого дозволу забороняється, а до порушників цієї заборони застосовується штрафні санкції відповідно до чинного законодавства. Особа, яка планує використовувати символіку з комерційною метою, зобов'язана сплачувати збір за її використання у розмірі і порядку, визначеному міською радою. Відтворення символіки міста, незалежно від їх розмірів та техніки виконання повинне точно відповідати кольоровим або чорно-білим зображенням, які затверджені міською радою.

 

 

 


 


 

 

фильмы бесплатно