альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Музеї

 

Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка

Адреса: м. Вознезенськ, вул. Соборності, 14 (Показати на мапі)

Телефон: (05134) 3-24-12

Музей працює:

щоденно, крім суботи, з 9.00 до 17.00 (п’ятниця – до 16.00)

Директор музею – Ованесіян Валентина Павлівна

 


Серед найбільш відомих музеїв України чільне місце займає єдиний в Україні музей графіки – Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка.

Музей графіки це, перш за все, унікальна колекція творів народного художника СРСР, Лауреата державної премії, професора Є.А.Кібрика, а по друге, це унікальна споруда музею, яка збудована в 1985 році в центрі міста Вознесенська.

Одним із важливих напрямків роботи музею є пропаганда самобутнього мистецтва народних умільців, щорічно в музеї проводяться виставки вознесенських аматорів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Діяльність співробітників музею спрямована на глибоке вивчення та пропаганду творчої спадщини художника-графіка, залучення школярів та молоді до співпраці, проведення тематичних виставок та лекторіїв.

Чільне місце в роботі художнього музею займає співпраця з Миколаївською обласною організацією Національної Спілки художників України, проводяться вернісажі творів кращіх сучасних митців.   


Історія створення


У 1978 році Вознесенська міська рада звернулася до свого земляка — Євгена Кібрика з проханням подарувати місту Вознесенську кілька своїх робіт. Він погодився, але раптова смерть завадила виконати обіцянку.

У 1980 році Міністерство культури УРСР, у відповідь на запит керівництва Миколаївської області, дає розпорядження створити у м. Вознесенську картинну галерею — відділ Миколаївського художнього музею їм. В. В. Верещагіна. Тоді ж вдова художника передала в дар місту понад дві тисячі експонатів — роботи Кібрика, його особисті речі, художню колекцію.

У 1981 році для розміщення експонатів було виділена будівля колишнього Будинку піонерів, що перебувала в той час у аварійному стані та потребувала капітального ремонту. Кошти на реконструкцію були виділені Миколаївською обласною адміністрацією. Будівництво тривало з 1982 по 1984 роки за спеціальним проектом, що передбачав особливості зберігання творів графіки.

Розпочалась робота з побудови експозиції музею, фонд якого становив майже 2000 одиниць зберігання. Оформленням експозиції займалась група миколаївських художників на чолі з О. А. Здіховським. Значну допомогу у побудові експозиції надали співробітники Академії мистецтв СРСР.

Двоповерхову будівлю Вознесенського художнього музею імені Є. А. Кібрика в центрі Вознесенська було урочисто відкрито 19 жовтня 1985 року.


­­­­­­­­­­­

Експозиція музею


Експозиції музею відображають увесь творчий шлях народного художника СРСР, професора Євгена Адольфовича Кібрика. В 6 експозиційних залах другого поверху музею, загальною площею 1080 кв.м., експонується близько 1,5 тис. творів графіки.

На першому поверсі розташовано виставковий зал, який при потребі виконує функції лекційного, і бібліотека, в фонді якої є книги, написані Є. Кібриком, каталоги його виставок, література по нього, його учнів, а також про художників, чия творчість пов'язана з творчістю Євгена Адольфовича

 Вознесенський краєзнавчий музей

Адреса: м. Вознесенськ, вул. Соборності, 39 (Показати на мапі)

Музей працює:

з 9.00 до 17.00 (п’ятниця – до 16.00)

субота та понеділок - вихідний

Завідувач: Городня Тетяна Анатоліївна

Музей засновано в 1965 році. Основним завданням музею є – збереження, примноження та популяризація знань з історії рідного краю, матеріальних цінностей, духовних традицій та звичаїв народу.  

В фондах музею понад 2000 експонатів, що розміщені в 7 залах. В музеї зібрано матеріали, що розповідають про історичне минуле міста та району починаючи з найдавніших часів, період заселення краю та заснування міста, його історичний розвиток та сучасне життя в період незалежності.

В музеї проводяться зустрічі ветеранів Другої Світової війни з членами пошукових загонів шкіл міста,  зустрічі з ветеранами Збройних Сил України, учасниками АТО, волонтерами. Такі зустрічі дають змогу учням близько познайомитись з подвигом народу, що переміг в тяжкі роки війни та почути правдиві історії про окремі епізоди з воєнного життя ветеранів, що пройшли дорогами війни і залишилися живими.

З метою вивчення та відродження народних традицій та промислів, в краєзнавчому музеї експонуются виставки прикладного мистецтва народних умільцев вознесенщіни. Споконвічне декоративно-ужиткове мистецтво в наш час набуває нових рис, наповнюється новим змістом.

В музеї впроваджуються нові форми та методи роботи: проводяться майстер-класи, використовуються сучасні інформаційні технології та мультімедія.

 

фильмы бесплатно