альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

У 2019 році збільшується розмір фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради повідомляє, що у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати у 2019 році відповідно і збільшується розмір фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю у грошовому вираженні порівняно з 2018 роком.

Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме з 01.01.2019 у місячному розмірі – 4173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів.

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 грн. (при мінімальній зарплаті 4173 грн.) за наступні порушення:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (при мінімальній зарплаті 4173 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3 мінімальні зарплати, – це 12 519 грн. (при мінімальній зарплаті 4173 грн.) за такі види порушень:

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,

виплата їх не в повному обсязі.

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, 41 730 грн. (при мінімальній зарплаті 4173 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

1 мінімальна зарплата (4173 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 125 190 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4173 грн.

Штрафи накладає Управління Держпраці та її територіальні органи, виконавчі органи рад на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 4173 грн. фінансового штрафу і до 1700 грн. адміністративного штрафу.

 

Також повідомляємо, що 22 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України (законопроект № 9084). Зокрема, внесено зміни до ст. 64 Бюджетного кодексу, якими передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Зазначені зміни вступають в силу з 1 січня 2019 року.

Тобто, штрафи за порушення законодавства про працю, накладені виконавчими органами міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад, зараховуватимуться до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції відповідно до ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст. 265 Кодексу законів про працю України накладають штрафи у разі:

  1. фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
  2. порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
  3. недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  4. недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні.

Зазначені зміни були внесені та прийняті завдяки діям Асоціації міст України. Ці зміни також підтримали Комітет ВРУ з питань бюджету, Міністерство фінансів України та Міністерство соціальної політики України. Завдяки цим змінам штрафи за порушення містобудівної діяльності також зараховуватимуться до місцевих бюджетів.

Управління соціального захисту населення

Вознесенської міської ради

скачать dle 12.0
Дата публікації: 27.12.2018 0 1 178
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно