альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

ІНСУЛЬТ — «судинна катастрофа», з якою можна і треба боротися!

Інсульт - часто називають «судинною катастрофою». Та й справді, хвороба розвивається несподівано швидко і часто призводить до вкрай несприятливих наслідків, змушуючи близьких хворого шукати шляхи реальної ефективної допомоги. Не варто думати, що інсульт — прерогатива людей пенсійного віку. Жертвами «судинної катастрофи» можуть стати активні молоді люди, особливо ті, хто веде повноцінне життя, займається інтелектуальною працею, керує бізнесом чи великими проектами. В Україні щорічно реєструється більше 100 тисяч інсультів, тому для багатьох сімей це не пустий звук, а реальна проблема, яку доводиться вирішувати.

Інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. З погляду сучасної медицини, інсульт, або апоплексичний удар - це важке і дуже небезпечне судинне ураження головного мозку.

Розрізняють два основних типи інсульту: геморагічний — при розриві судин мозку, та ішемічний — при закупорці тромбом, чи тривалому спазмі судин головного мозку.

Наслідки інсульту руйнівні: порушується кровообіг, ділянка мозку, що перестала постачатися, відмирає і вже не може виконувати своїх функцій, а це призводить до порушення мовлення, свідомості, координації рухів, зору, чутливості, паралічів. Прогноз для хворого багато в чому залежить від того, які відділи мозку постраждали і своєчасного звернення по медичну допомогу.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ІНСУЛЬТУ:

  • раптовий різкий  головний  біль, причину якого  важко  пояснити;
  • поява порушення артикуляції  чи  сприймання  мови,  тексту;
  • раптове заніміння  чи  параліч  обличчя,  руки  або  ноги, особливо  з  одної сторони  тіла;
  • різке погіршення  зору  одного  чи  обох очей;
  • раптове порушення  координації  рухів,  непевність  ходи,  запаморочення.

Основні фактори ризику виникнення інсульту: підвищений артеріальний тиск, паління, миготлива аритмія, зловживання алкоголем, атеросклероз, постійні стреси, ожиріння, низька фізична активність.

Близько у 60 % пацієнтів, що перенесли інсульт, хвороба призводить до повної або часткової втрати ряду функцій, інвалідизації, повної залежності від оточуючих і необхідності стороннього догляду. Часто після першого інсульту виникає повторний, ще важчий.

Термін відновлення після інсульту індивідуальний і чітко залежить від швидкості надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтові, догляду й обсягу подальших реабілітаційних  заходів.

Оскільки високий артеріальний тиск є основною причиною інсульту, потрібно постійно контролювати його перепади. Треба знати, що коли верхній показник постійно вищий за 140, або якщо нижній показник постійно вищий за 90, необхідно обов’язково проконсультуватися у сімейного лікаря і вчасно вживати адекватних заходів, приймати необхідні препарати за призначенням сімейного лікаря, кардіолога.

Відомо, що куріння подвоює ризик розвитку інсульту. Крім того, всім без винятку — як тим, що перенесли інсульт, так і схильним до інсульту — рекомендована дієта з низьким вмістом солі й жирів. Якщо вас почали турбувати часті та стійкі головні болі необхідно обов’язково звернутись до сімейного лікаря, проконсультуватися у невролога, а не займатися самолікуванням в надії що все минеться.

Запам’ятайте! Інсульт — хвороба не домашня, і ефективно її лікувати можливо тільки в умовах стаціонару, особливо в перші часи та дні після його виникнення.

Для прикладу по м. Вознесенську та Вознесенському району в 2016 році перенесло інсульт 103 чоловіки, із них 22 чоловіки працездатного віку, померло 7 чоловік працездатного віку; в 2017 році перенесли інсульт 108 чоловік, із них 27 чоловік працездатного віку, померло 12 чоловік працездатного віку. Всього померло від інсульту по місту та району 26 чоловік, 50% померлих люди працездатного віку.

Щоб прожити довге і здорове життя, треба приділяти велику увагу своєму організму. Змініть шкідливі звички на корисні, нехай здоровий спосіб життя стане вашим стилем. Варто знати, що щоденна прогулянка на свіжому повітрі протягом 30 хвилин може суттєво покращити стан здоров’я і знизити ризик інсульту. Замість прогулянки можна вибрати будь-які інші види фізичної активності: велосипед, плавання, танці та ін.

Потрібно правильно харчуватися, обмежити вживання жирної їжі та більше рухатися.

Обов’язково з’являтися для огляду до сімейного лікаря та невролога. При дотриманні всіх цих порад ризик інсульту та виникнення інших хвороб зводиться до мінімуму.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 12.04.2018 0 1 652
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно