альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Дифтерія на порозі

Після спалаху кору Україна стоїть на порозі ще однієї небезпечної інфекційної хвороби - дифтерії.

Ця інфекція небезпечніше від кору, адже смертність від дифтерії становить 50% у не щеплених.  

Про те, що в Україні можливий спалах дифтерії, лікарі попереджали давно.

Причина - низький рівень вакцинації проти цього захворювання. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії - вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих кожні 10 років. Вакцина від дифтерії і для дітей, і для дорослих на даний час є в наявності.

На Україні, на сьогоднішній час зареєстровано в Чернігівській області 5 випадків дифтерії в одній сім'ї (11-тирічний син, малолітні діти 3 і 6 років, також мати і батько), 1 випадок в Київській області (15-річний підліток) та 2 випадки в Луганській області (двоє чоловіків 32 і 36 років).

Дифтерія - гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також наднирники.

Дифтерія поширюється при чханні, кашлі або диханні, заразитися нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари, і інші речі, яких торкався носій, або хворий. 

Носіями дифтерійної палички можуть бути люди, які не мають симптомів захворювання, але в носоглотці в них живуть, розмножуються і виділяються з кашлем і чханням небезпечні збудники хвороби.

Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль в горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури і т.д. При цьому при дифтерії на мигдалинах або інших уражених інфекцією органах з'являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає. 

Також при дифтерії з'являється специфічний солодкуватий запах з рота. Через деякий час уражене місце може набрякати. 

Одним із симптомів дифтерії є набрякле горло.

Особливо небезпечно цей симптом протікає у дітей. Тоді може виникнути задуха, це може привести навіть до смерті.

Небезпечна не тільки сама дифтерія, але і ускладнення, які вона може викликати. Зокрема, пережита хвороба може призвести до ураження центральної нервової системи (параліч дихальних м'язів, м’язів шиї, голосових зв'язок і гортані) і міокардит. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.

Профілактика і щеплення 

Кращою профілактикою від дифтерії є щеплення.

Зараз в Україні виникла серйозна проблема із-за великої кількості невакцинованих громадян. В цьому випадку ризикують підчепити хворобу і дорослі, які переносять дифтерію значно важче. 

Ще одним засобом профілактики є власна гігієна - треба часто мити руки, протирати предмети, яких могла торкатися потенційно хвора людина, часто провітрювати приміщення, особливо якщо там знаходиться велика кількість людей. І, звичайно, при перших же симптомах необхідно звернутися до лікарів - чим швидше діагностують дифтерію і почнуть лікування, тим менше шкоди вона завдасть організму.

Просимо всіх звернутися  до свого сімейного лікаря з метою вакцинації від небезпечної хвороби.

Районний інфекціоніст

КП "КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня"

Вознесенської міської ради Єфіменко Л.С.

скачать dle 12.0
Дата публікації: 24.07.2018 0 1 429
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно