альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

УВАГА! ПРОСИМО МАКСИМАЛЬНОГО РОЗГОЛОСУ! ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ НА КІР У МІСТІ ВОЗНЕСЕНСЬКУ!

Цього року раптово почала погіршуватись ситуація із таким захворюванням, як кір. Спочатку ця хвороба отримала розповсюдження на Півдні Миколаївської області. Зараз хвороба добралась і до Вознесенська. У порівнянні із статистичними показниками 2017 року, захворюваність значно зросла.

Так, станом на 20 травня 2018 року в місті зареєстровано 44 особи з підозрою на кір. Лише в трьох випадках діагноз не підтвердився. У розрізі по дітям та дорослим статистика наступна: 22 випадки – це діти, та 19 – дорослі.

Ситуація по щепленнях наступна: серед дітей у віці з 2 до 18 років щеплено 97,7 % (7083 дитини), Не мають щеплення 163 особи (2,3 %). Відповідно до плану щеплень на 2018 рік, щеплено 117 осіб, що становить 34,2 % від плану. Серед дітей віком від 7 до 18 років два щеплення мають 96,1 % дітей (4957 осіб). План на щеплення по другій групі виконано на 32,7 %. Не щепленими залишаються 199 осіб.

Слід зауважити, що серед нещеплених як в першій, так і в другій групі найбільша кількість – це ті, що відмовились щеплюватись. В першому випадку це 128 осіб, а в другому - 152. Це дуже сумна статистика, адже дані особи своїми відмовами наражають на небезпеку ціле місто без усяких перебільшень. В медицині є таке поняття, як колективний імунітет. Це обстановка в соціумі, коли при досягненні певної кількості щеплених поява вірусу не шкодить громаді, так як ті особи, що залишились нещепленими, виявляються захищеними за рахунок щеплених. Інфекція не переростає в епідемію і може проявитись лише в поодиноких випадках. Для кору цей показник становить 98 %. Тому місто неубезпечене від епідемії повністю. Найчастіше епідемія починається саме з тих, хто повністю відмовився від щеплень.

Є ще одна категорія осіб, які можуть несвідомо наражати на небезпеку як себе, так і своїх близьких. Це ті особи, що давно не проходили медоглядів, а також ті, хто не знає коли востаннє робив щеплення. Така інформація є також дуже важливою, адже щеплення на кір діє 30 років, після чого починає йти на спад. Це не означає, що через 30 років після щеплення ви обов’язково захворієте. Але небезпека зростає.

У зв’язку із вищенаведеними фактами, а також із реальною небезпекою поширення хвороби в нашому місті, НАСТІЙЛИВО РАДИМО дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Якщо ви точно знаєте, що не маєте щеплення проти кору – ОБОВ’ЯЗКОВО ЗРОБІТЬ ЙОГО!
  • Якщо ви не знаєте, чи робили щеплення, або дуже давно проходили медогляд – ОБОВ’ЯЗКОВО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СВОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ МЕДОГЛЯДУ! Також проконсультуйтесь з ним з приводу необхідності у щепленнях саме для вас.
  • Намагайтесь уникати місць із масовим перебуванням людей, по можливості максимально зменшіть час та кількість відвідувань таких закладів. Якщо це лікарня – краще запишіться на прийом, скориставшись сервісом «Поліклініка без черг». Якщо це магазин – оберіть найбільш малолюдний тощо.
  • Намагайтесь якомога менше перебувати серед натовпу людей. Якщо вам потрібно пересуватись містом – віддайте перевагу пішій прогулянці, аніж товканині в маршрутному таксі.
  • У разі виявлення симптомів захворювання на кір, НЕГАЙНО ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРЯ! Для виявлення симптомів кору ви можете ознайомитись з інфографікою, що наведено нижче:

  • В найближчих кілька місяців відмініть усі заходи із масовим перебуванням людей: весілля, дні народження, походи в кіно, театри, випускні вечори тощо.
  • Дотримуйтесь інших правил охорони власного здоров’я.

Чи є причини для паніки? Ні! Але остерігатись треба! Найголовніше – це ваше здоров’я, тому просимо тих, хто не пройшов щеплення – якнайшвидше зробіть це! Ті, хто сумнівається в потребі щеплень – проконсультуйтесь із своїм сімейним лікарем!

Корисні посилання для швидкого доступу до інформації у сфері охорони здоров’я:

Інформація про КП «КНП Вознесенський МЦ ПМСД", графіки прийому, номери телефонів, інформація про сімейних лікарів міста: http://voz.gov.ua/kp-knp-voznesenskiy-mc-pmsd.html

Сервіс «Поліклініка без черг»: https://global.newmedicine.com.ua/

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

скачать dle 12.0
Дата публікації: 21.05.2018 0 1 989
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно