альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Увага, педикульоз

Серед усіх шкірних захворювань осібно стоїть педикульоз, або вошивість. Ця проблема супроводжує людство довгий час. Ще армія Наполеона потерпала від вошей, що спричиняло справжню епідемію висипного тифу. Вже в двадцятому сторіччі військовими використовувались ефективні профілактичні методи: кип’ятіння білизни, регулярний огляд солдат, тощо. Але не варто вважати, що педикульоз вражає лише людей, які не дотримуються правил особистої гігієни чи не мають постійного місця проживання. Заразитися може кожен і в будь-якому місці, де можливий тісний контакт однієї людини з іншим: в магазині, поїзді чи іншому громадському транспорті.

Причини

Педикульоз передається тільки від людини до людини через предмети побуту, гребінці, постільну білизну. Від тварин передача цього паразитарного захворювання неможлива. Потрібно зауважити, що за межами людського організму воші здатні існувати близька 2-3 діб. Причинами спалахів педикульозу вважається пом'якшення клімату, часта реінфекція, пов'язана з відсутністю одночасного колективного лікування як в навчальних закладах, так і вдома; недостатньою інформованістю про педикульоз і неправильним застосуванням засобів боротьби з ним.

Симптоми

На тілі людини може паразитувати три види вошей: головна, платтяна (одежна) та лобкова. Головна паразитує на волосяній частині голови, платтяна — переважно у складках одягу та білизни.

Симптомами захворювання є свербіж в місці укусу, розчухи, скоринки на голові, дрібні сіруваті плями в місці укусів вошей, виявлення безпосередньо паразитів: вошей і гнид на волоссі.

Якщо добре придивитися до шкіри голови, можна побачити сліди від невеликих укусів комах, найчастіше вони знаходяться в області вух і потиличній зоні. На самому волоссі можна виявити блискучі білі крупинки – це гниди, вони нагадують звичайну лупу, але відрізняються тим, що їх на відміну від лупи, достатньо складно зняти з волосся. Якщо педикульоз довго не лікувати, послідує збільшення лімфатичних вузлів за вухами. Педикульоз може викликати ускладнення, які проявляються у вигляді бактеріальної інфекції, яка приєднується до подряпин і саден на шкірі голови.

Лікування

В наш час у аптеках продаються протипедикульозні засоби, переважно у вигляді шампунів, а також мазей і аерозолів. Через певну токсичність вони протипоказані для застосування у дітей до 5 років, вагітних, жінок, що годують, та людей із алергічними захворюваннями. Протипедікулезні шампуні діють як на дорослих вошей, так і на гнид. Але в боротьбі з педикульозом якраз найважче - позбавитись від гнид. Для цього використовується механічний метод: після використання шампуню волосся промивається теплим 5-10% розчином столового оцту, голова зав’язується хусткою чи рушником. Оцет допоможе видалити речовину, за допомогою якої гниди тримаються на волосині. Рушник тримається на голові від 30 хвилин до години, після чого потрібно ретельно вичесати волосся дрібним гребенем. Якщо волосся довге, то рекомендується їх підстригти або хоча б вкоротити. Дану процедуру необхідно повторювати два-три рази на тиждень.

Боротьба з вошивістю полягає не тільки в знищенні вошей на тілі людини, але й на одязі, постільних речах та в приміщеннях. В домашніх умовах це здійснюється шляхом прасування одягу та постільної білизни по п’ять разів гарячою праскою. Прання білизни у пральних машинах при температурі води 40°С не вбиває вошей, тому її необхідно кип’ятити не менш як 15 хвилин.

Профілактика

З профілактичною метою мінімум один раз у сім днів при яскравому освітленні треба ретельно оглядати голову дитини і прочісувати волосся. Особливо це стосується дітей, які відвідують дитячі колективи або тільки що повернулися з поїздки або санаторію. При наявності контактів, а також, якщо воші виявлені у якогось одного члена сім'ї, всім членам сім’ї необхідно профілактичне лікування. Дівчаткам, які мають густе довге волосся, краще заплітати косички. Також можна збирати волосся на потилиці під сіточку. Головні ж профілактичні засоби – не користуватися чужими гребінцями, резинками для волосся та іншими аксесуарами для волосся, не носити чужі головні убори, уникати контакту з людьми, у яких виявлений педикульоз.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 09.10.2018 0 2 406
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно