альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Розпочато діалог з Новогригорівською громадою щодо приєднання до міста Вознесенська

7 травня міський голова Віталій Луков з делегацією у складі – секретаря міської ради Лариси Торжинської та головного лікаря КП «КНП Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяни Дяченко з робочим візитом відвідали Новогригорівську сільську раду.

Цей візит спонукав підписаний Президентом України Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення. Приблизно рік тому Вознесенська та Новогригорівська громади почали процедуру об’єднання, яка вже практично була на завершальному етапі, але не було на рівні держави сформоване правове поле, яке б дозволило завершення процедури. Вищевказаний Закон дає можливість втілити рішення громад в життя.

Міську делегацію зустрічали голова Новогригорівської сільської ради Людмила Цоня, депутатський корпус, керівники комунальних закладів, яким голова подякувала за активну участь у житті громади. Було надане слово міському голові Вознесенська, аби він зміг донести до присутніх своє бачення розвитку майбутньої Вознесенської об’єднаної територіальної громади.

Віталій Луков зауважив, що після приєднання практично всі кошти, які будуть зароблятися селянами на їхній території, залишатимуться на потреби сіл, окрім невеликої суми, яка повинна буде надходити до міста на утримання органів управління, комунальних підприємств тощо. Наразі визначені етапи, які треба пройти для успішного функціонування громад. Так, на кінець літа розпочинається формування бюджету на 2019 рік, тож до цього моменту потрібно де-юре завершити процедуру приєднання. З 14 травня розпочнуться вузькі профільні консультації між управліннями міської та сільської рад з питань майна, надання різних видів пільг та допомог, нагальних проблем селян, про які невідомо місту тощо. Об’єднаний бюджет буде сформовано вже з нового фінансового року – з 1 січня 2019 року.

На території Новогригорівської сільської ради замість сільського голови залишиться староста, який буде виконувати повноваження відповідно до законодавства. Також після процедури приєднання будуть проводитися довибори до депутатського корпусу вже новоствореної Вознесенської об’єднаної територіальної громади з числа представників приєднаних сіл. До чергових виборів через 2,5 роки, можливо, діюча сільська рада юридичної сили не матиме, але без старости та думки селян ніяких рішень щодо життєдіяльності громади прийматися не буде. Щодо управлінського штату адміністрації об’єднаної громади, то він зрозуміло буде розширюватися, оскільки при приєднанні додається значна кількість населення, землі, майна тощо.

Одним з перших, що бажає зробити міський голова – збудувати освітлений тротуар від Вознесенська до Раково й від Раково до Новогригорівки, оскільки багато мешканців цих сіл їдуть до кінцевої міської зупинки «Автобаза», а потім пішки добираються додому.

Ні в якому разі мова не йтиме про закриття дитячого садка та школи на сільській території. Ці освітні заклади достатньо завантажені, а головну роль в цьому питанні відіграє віддаленість школи до місця проживання дітей, яка має бути мінімальною. Безкоштовного перевезення для сільських дітей до міста однозначно не буде, оскільки це може призвести до того, що через рік-два освітні заклади в селі залишаться порожніми. Щодо перевезень по «Картці вознесенця», то для сільських пенсіонерів вона вже виготовлена, але буде роздана тільки після приєднання громади. Пільгами, якими користуються місцеві жителі по «картці», на оплату навчання у дитячій музичній школі, на лікування у КУ «Вознесенська центральна районна лікарня» тощо зможуть користуватися всі жителі Новогригорівської сільської ради.

З приводу медицини виступила головний лікар КП «КНП Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Дяченко, яка зауважила, що у селян відсутній сімейний лікар. Протягом найближчих двох місяців громада Новогригорівської сільської ради повинна підписати декларації з міськими сімейними лікарями, адже кожен з них може взяти собі на обслуговування 1800 людей. Тож поки є місце у всіх міських сімейних лікарів Тетяна Дяченко просила не зволікати з вибором.

Крім того, після приєднання потрібно буде вирішувати чи потрібен в сільській місцевості стаціонарний медичний пункт, при умові, що знайдеться лікар, готовий працювати в селі. Також прозвучали варіанти вирішення цієї проблеми - привозити лікаря з міста пару разів на тиждень, або лікар буде приймати у амбулаторії №1, що по вулиці Короленка. Первинна ланка медицини оснащена сучасними легковими автомобілями, тож відстань у 10 км між Вознесенськом та сільською місцевістю не проблема, аби лікар приїздив на виклик.

Також депутатів Новогригорівської сільської ради хвилювало питання збереження сільського будинку культури та двох бібліотек. Міський голова завірив, що бібліотеки обов’язково залишаться, але пройдуть певне перепрофілювання, будуть оснащені комп’ютерами та відкритим доступом до інтернету.

Депутати сільської ради, оцінивши всі за і проти, погодилися продовжити процедуру приєднання до міста. Тож невдовзі вознесенська родина поповниться та розширить кордони, а отже й свою інвестиційну привабливість. Разом ми досягнемо більшого!

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

скачать dle 12.0
Дата публікації: 10.05.2018 0 1 464
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно