Калію йодид. Що треба знати та як приймати ?
З початку повномасштабної війни з росією українціхвилюються про свою радіаційну безпеку.
В разі будь-якої загрози чи викиду радіації, українців негайно проінформують про потребу в пігулках. Повідомлення оприлюднять офіційні органи влади та ДСНС через офіційні канали: радіо, телеканали, на офіційних сайтах тощо, тому слід подбати про наявність мобільного інтернету, теле- та радіозв'язку.
В попередні роки жителям м. Вознесенська був розданий калій йодид. Приймати пігулки просто зараз, "для профілактики", не можна. Препарат діє лише короткий проміжок часу і може спричинити порушення функції щитоподібної залози. Ефективне прийняття препарату – за 6 годин до можливого враження радіоактивним йодом та 8 годин після такого враження.
МОЗ наголошує, що єдиним ефективним засобом для йодної профілактики є калій йодид. Інші види йодних розчинів у щитовидній залозі не накопичуються, тому й не захистять її. А вживання йоду всередину може призвести до хімічних опіків. Йодна сіточка також не є методом профілактики.
Які дози пігулок калію йодиду приймати:
МОЗ рекомендує у разі аварії проводити профілактику ураження щитоподібної залози йодидом калію в таких дозах:
- діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг,
- діти від 1 місяця до 3 років — 32 мг,
- діти від 3 до 12 років — 62,5 мг,
- підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми — 125 мг.
Кому протипоказані ліки:
Людям віком понад 40 років — за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування — приймати калію йодид не потрібно: в такому віці щитоподібна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом йодиду калію може призвести до порушень функції щитоподібної залози, зокрема гіпотиреозу.
Додаткова інформація щодо пунктів видачі препарату буде розміщена у разі потреба.
Отримати консультацію можна за безкоштовним номером телефону контакт центру 0800213703.