альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Ситуація з коронавірусом в Україні: зростання захворюваності та новий штам Кракен

Із початком повномасштабного наступу рф на Україну, проблема захворюваності на коронавірус в нашій державі відійшла на другий план. У світлі численних драматичних подій, українці практично забули про існування небезпеки підхопити цю недугу: масковий режим – непомітно скасували, а питання вакцинації від COVID–19 стало менш актуальним. Попри те, коронавірус нікуди не зник: світ все ще бореться з ним, а подекуди – як от в Китаї – фіксують нові масштабні спалахи захворювання. Разом із тим, еволюція вірусу продовжується: нещодавно вчені зафіксували новий підвид штаму Омікрон, який науковці назвали “Кракен”. І він вже в Україні. Чим небезпечний новий штам вірусу, чи діють на нього вже існуючі вакцини та як українська влада планує з ним боротись — у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

Новий штам COVID–19: чим небезпечний Кракен

Наразі в Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я циркулюють 12 підвидів штаму Омікрон. Один з них — новий — має неофіційну назву Кракен. Вперше в Україні його зафіксували наприкінці січня у невакцинованого чоловіка із Сумщини. При чому, за даними медиків, останнім часом він не виїжджав за кордон. Захворювання у “нульового пацієнта” мало середню тяжкість, і, врешті, він одужав.
Оцінювати масштаб розповсюдження Кракена в Україні медики поки не можуть. Однак, вже знають: цей підвид поширюється принаймні на 8% швидше, ніж звичайний Омікрон, та вміє уникати імунної відповіді організму. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив головний державний санітарний лікар, заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.
Є і добра новина: водночас, і доказів того, що Кракен небезпечніший за попередні види вірусу — немає.

Яка захворюваність в Україні зараз

Захворюваність на COVID-19 в Україні нині поступово зростає. Щотижня показник росте мінімум на 10%, загалом заражаються понад 3 тис. людей на тиждень. Така динаміка, на думку головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, протримається принаймні до середини-кінця лютого.  А відчутний спад захворюваності медик очікує ближче до літа.
Попри зростання, захворюваність лишається порівняно невеликою. Приміром, торік у січні в Україні щодня фіксували стільки ж нових випадків зараження, як зараз за тиждень.
Пандемія у світі – триває

Тим часом, у світі розгортається нова хвиля боротьби із коронавірусним захворюванням. Ще в грудні у Всесвітній організації охорони здоров'я  сподівались, що пандемія завершиться у 2023 році. Однак, вже в січні статистика інфікувань у світі різко зросла.
У середині січня у Китаї кількість хворих на коронавірус перетнула позначку у 900 млн людей. Водночас, у США зафіксували рекордну кількість заражень за останні 11 місяців та поновили режим надзвичайної ситуації через COVID-19. Тож, до кінця боротьби з недугою — ще далеко.

Яка ситуація з вакцинами в Україні

Нових порад, як вберегтися від чергового штаму коронавірусу – фахівці поки не вигадали. Єдиний спосіб убезпечити себе принаймні від важкого перебігу захворювання — вакцинація. І, навіть за наявності нового штаму, вона — дієва.
За даними МОЗу, наразі в Україні є 8,5 млн доз вакцин від COVID-19  для населення. В наявності — Coronavac, Pfizer та Johnson&Johnson.
Водночас, через відключення електроенергії, у МОЗ переглянули підходи до зберігання вакцин: змінили систему логістики та зберігають препарати лише в тих закладах, які на 100% забезпечені електрикою, також – закупили нове обладнання, яке довше тримає необхідну для вакцин температуру.

Центри вакцинації, в тому числі мобільні, працюють по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій та зон бойових дій. Водночас, в Центрі громадського здоров'я нагадують, що вакцини в Україні залишаються повністю безоплатними, та щоб отримати необхідну дозу — тепер не потрібно навіть декларації з сімейним лікарем.
скачать dle 12.0
Дата публікації: 07.02.2023 0 258
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно