альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Дієвий механізм альтернативних видів покарань

Одним з альтернативних видів кримінальних покарань в Україні є такий вид покарання, як громадські роботи. Що це за покарання та в чому воно полягає розповідає уповноважений орган з питань пробації, який безпосередньо здійснює його виконання.
Громадські роботи полягають у виконанні, згідно рішення суду, безоплатних робіт на території проживання засудженої особи, на користь місцевої громади. Види таких робіт та об’єкти для їх відбування визначаються та затверджуються органами місцевого самоврядування та погоджуються з органом пробації. Особа, якій призначено такий вид покарання, зобов’язана додержуватися порядку та умов відбування даного покарання, які встановлені законом, а також сумлінно ставитися до праці. Якщо засуджена особа відмовляється від запропонованої роботи, допускає прогули або з’являється на роботу в нетверезому стані, роботодавець інформує про такі факти орган пробації, який в свою чергу здійснює заходи впливу на особу, аж до притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт.
Чи ефективним видом покарань, альтернативним позбавленню волі, є громадські роботи? Так! Громадські роботи є дуже дієвою формою покарання, оскільки особи, засуджені до нього, не є втраченими для суспільства особами, які відбувають покарання в громаді та приносять користь місту. Вони можуть виконувати роботи по прибиранню вулиць, парків, скверів; праця з благоустрою населених пунктів; надання допомоги людям похилого віку, участі у реалізації соціальних програм місцевих громад. Характерною особливістю даного виду покарань є те, що результат громадських робіт слугує не потерпілому, а громаді в цілому. Також сама безоплатність громадських робіт підкреслює характер спокутування порушника перед громадою за вчинений злочин, адже особа повинна виконати певну роботу, не отримавши за це винагороду. Цей фактор теж сприяє виправленню злочинної свідомості правопорушників.
Підсумовуючи можемо зазначити, що громадські роботи довели свою дієвість у процесі виправлення правопорушників, сприяють соціально-культурному розвитку територіальних громад та відповідають їх потребам.

Також Вознесенський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області запрошує небайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.
Волонтером пробації може стати будь-яка особа, що досягла 18 річного віку. Основні вимоги до кандидатів у волонтери пробації: бажання працювати та позитивний настрій, стресостійкість, добре розвинені комунікативні навички; націленість допомагати у вирішенні соціальних питань; відсутність не погашеної чи не знятої у законному порядку судимості.

Звертатись за адресою: 56507, м. Вознесенськ, вулиця Героїв України, 8.


Начальник Вознесенського
міськрайонного відділу філії
Державної установи «Центр пробації»
в Миколаївській області
підполковник внутрішньої служби Андрій СТАЖИЛОВ
скачать dle 12.0
Дата публікації: 23.07.2021 0 650
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно