До уваги юридичних осіб! Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»
З 17.06.2018 року вступив в дію Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Відповідно до норм чинного законодавства статут товариства з обмеженою відповідальністю обов’язково має містити такі положення:
1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.
Статут товариства може містити інші відомості, що не суперечать закону.
Обов’язковими органами ТОВ визначено:
- Загальні збори Учасників/Засновників.
- Виконавчий орган.
Наразі наглядова рада не є обов’язковим органом ТОВ і може бути створена за бажанням Учасників/Засновників.
Такого органу як Ревізійна комісія оновлене законодавство не передбачає.
Положення які законодавець не зобов’язує зазначати у кожному статуті ТОВ, але ці положення будуть корисні для Учасників/Засновників:
- Розмір часток Учасників/Засновників ТОВ у Статутному капіталі можна додатково визначати у відсотках (ч.2 ст.12 Закону).
- Необхідність повідомлення Учасників/Засновників ТОВ про вихід Учасника/Засновника частка якого у статутному капіталі становить менше 50 відсотків, згода на вихід якого не вимагається (ч.1 ст.24 Закону).
- Засоби електронних комунікацій Учасників/Засновників (ч.5 ст.36 Закону).
- Утворення наглядової ради (ст.38 Закону).
- Можливість підписання статуту одним з Учасників/Засновників, якщо у загальних зборах прийняли участь усі учасники і уповноважили на таке підписання одного з Учасників/Засновників (ч.3 ст.11 Закону).
Як і раніше усі рішення загальних зборів оформлюються протоколом. Підписи на протоколі, яким вносяться зміни у відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань засвідчуються нотаріально, так само як і підписи на статуті ТОВ. Підписувати протокол загальних зборів віднині може і директор ТОВ, який є учасником, як голова загальних зборів, проте підписати протокол можуть і усі учасники загальних зборів.
У разі внесення будь-яких змін до статуту протягом року з дня набрання чинності Законом на реєстрацію державному реєстратору вже необхідно буде подати нову редакцію статуту. Перереєстрація статуту з внесеними до нього змінами до 17.06.2019 року – безкоштовна.
Відділ державної реєстрації ЮО ФОП УНАП АВК ВМР