Провели зустріч з психологами шкіл
Вознесенська міськрайонна філія Миколаївського обласного центру зайнятості 5 грудня поточного року радо вітала у своїх стінах психологів шкіл міста Вознесенська, які стали учасниками «круглого столу» під назвою «Взаємодія психологів шкіл зі спеціалістами з профорієнтації». Мета заходу – налагодження тісної співпраці в профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю у тому числі із застосуванням діагностичних методик.
Відкрила захід директор Вознесенської філії Ірина Ларченко, яка акцентувала увагу на важливості профорієнтаційної роботи взагалі а також на роботі психологів та фахівців з профорієнтації зокрема. «Сучасні форми роботи з учнівською молоддю дають можливість всебічно підійти до питання вибору професії школярами, а наше з вами завдання – допомагати їм у цьому», - зазначила вона.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Інна Гаврилова наголосила на тому, що важливими інструментами в профорієнтаційній роботі є застосування діагностичного тестування. Також вона додала: «Державною службою зайнятості впроваджена в роботу веб-базована платформа з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа», яку ми і маємо намір презентувати».
Ірина Чорна, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Вознесенської філії повідомила, що в основі програми тестування лежить діагностика й зіставлення трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації:
-професійна мотивація визначає глибинні пофесійні інтереси і професійні цінності;
-структура інтелекту — рівень розвитку інтелекту (IQ) та специфіку структури здібностей;
-психологічні схильності — схильність до певних видів професійної діяльності.
Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально наближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування.
В ході активної дискусії були обговорені можливості впровадження в роботу тестів та ланцюжок подальшої взаємодії. Учасники круглого столу гідно оцінили запропонований інструментарій, тим більше що за результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно до особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.
Приємна атмосфера спілкування сприяла гарній роботі під час зустрічі: гості заходу виявили бажання спочатку самостійно пройти комплекс тестів, щоб на собі випробувати всі запропоновані можливості.
Сподіваємось, що проведення круглого столу сприятиме ще більш плідній співпраці.