альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Працьовитість та кмітливість – запорука успіху!

На минулому тижні мені, разом з групою представників різних державних органів з регіонів України, довелося відвідати Вознесенський фізкультурно-оздоровчий комплекс. Даний візит був організований в рамках демонстрації досвіду Вознесенська та району у енергозбереженні, наданні послуг адміністративного характеру та децентралізації.

 Попередньо домовившись про зустріч, ми з групою прийшли до ФОК «Водограй». У холі нас зустрів Юрій Васильович Конський – завідуючий спортивною спорудою.  Саме він відповідає за технічну складову роботи закладу, тому знає всі тонкості та особливості роботи закладу.

 Перш за все нам було продемонстровано систему опалення та гарячого водопостачання.  Цікавим є те, що у закладі використовуються 3 види енергії – газ, електроенергія та відновлювальні джерела енергії (ВДЕ). Всі джерела енергії використовуються враховуючі їх вартість – так електричні котли, які встановлені у комплексі вмикаються лише у ночі, коли вартість електроенергії мінімальна. Це дозволяє скоротити споживання блакитного палива, вартість якого вища. На даху будівлі сьогодні вже встановлені сонячні колектори, які здатні забезпечити потребу закладу у енергії у весняно-осінній період. Наразі дана установка знаходиться на стадії впровадження . Найбільш технологічно  складною системою будівлі є теплові насоси системи повітря-вода. Ця установка здатна забезпечувати заклад енергією у період коли температура повітря ззовні вище 10 С. Принцип дії системи у тому, що вона відбирає енергію зовні та передає її у приміщення. Так на 1 кВт спожитої електричної енергії дана установка дає 2,5-3 кВт теплової, що безумовно є економічно вигідним.

Наступним ми відвідали саме серце закладу - насосно-фільтрувальну станцію, що забезпечує чистоту басейну. Саме тут відбувається фільтрація води, її хлорування,обеззаражування та інші процеси. Нещодавно працівниками закладу були втілені певні технологічні модифікації у цьому вузлі, що дозволило зекономити біля 120тисяч гривень на рік за рахунок придбання більш значних партій миючих засобів. Одним з останніх нововведень стала розробка та впровадження системи фільтрації стічних вод з душових. Дана система дозволяє чистити воду та використовувати її для поливу зелених насаджень. Лише за останній місяць дана система дозволила зекономити близько 200 тон води.

Останнє куди ми завітали це до басейну, де саме у цей час тренувалась група дітей. Під наглядом тренера вони виконували ряд вправ - плавання на спині, підводне плавання та інші. Також у закладі розташовані інші спортивно-оздоровчі секції такі як тренажерний зал, секція боротьби, кабінет фізіотерапії та інші. Також планується розмістити на території закладу апіхаус- будинок з бджолиними вуликами, де мешканці міста зможуть пройти курс оздоровлення біополем бджіл.

Тому тим хто піклується про своє здоров’я раджу відвідати даний заклад та дізнатися більше про його роботу. А від себе додам побажання співробітникам комплексу ще більшого натхнення та цікавих ідей, що зроблять відвідування закладу ще цікавішим.

Довідково: З 1 вересня 2015 року Фундація ПАУСІ офіційно розпочала реалізацію проекту “Зниження рівня енергоспоживання в будівлях лікарні м. Вознесенську”. Метою зазначеного Проекту є активізація виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку в м. Вознесенськ, демонстрація можливостей здійснення подібних проектів в рамках Угоди мерів, досягнення скорочення енергоспоживання до 72% в будівлях Вознесенської міської лікарні. Проект фінансується за кошти Європейського союзу з частковим фінансуванням Вознесенської міської ради.

                                                                       Сергій Трандафіл,

директор ресурсного центру з енергоефективності

Новина опублікована 10.07.2017 на старій версії офіційного інтернет-порталу міста Вознесенська

скачать dle 12.0
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно