На лівому березі річки Південний Буг, за 10 км на схід від міста Первомайська на Миколаївщині, розташоване старовинне козацьке село Мигія.
Назва села походить від грецького слова Емигія, що означає «моя земля».
Історик А. Скальковський довів, що саме Мигія є батьківщиною легендарного козака Мамая, який наводив жах на ворогів Побужжя, Поділля, Київщини. Саме на цих землях зароджувався гайдамацький рух. Саме з цими місцями пов’язані імена запорізьких козаків Якова Соломи, Герасима Коваля, Федора Швидкого, Семена Млявого. А в навколишніх байраках ховався ватажок гайдамаків Максим Залізняк.
Історія Мигії тісно пов’язана з Військом Запорізьким Низовим і його державою Запорізькою Січчю. Біля злиття річки Ташлика з Бугом, на острові, знаходився Гард, адміністративний центр Буго-Гардовськой паланки, найбільша територіальна одиниць Запорізької республіки. Існує легенда, що навпроти, через річку була територія турків і вночі коли козаки розпалювали вогнища вони вдалині миготіли — звідси і пішла назва села (миготіти — Мигія). Навіть назви островів і скель, такі як острів Козака Мамая, скелі Турецький Стіл і Пугач, Гайдамацька Балка, тісно пов’язані із Гайдамацькими легендами, які зберігають пам’ять про козацьку славу і вольницю. Говорять, що на одному з бузьких островів стояла дерев’яна церква, побудована козаками без єдиного цвяха. Ще один цікавий факт, в 1785 році тут був створений Бузький єгерський корпус, яким командував М. І. Кутузов.
Серед туристів село Мигія відоме як регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове побужжя», який бере свій початок з околиць села. Тут, від Мигії до Олександрівки майже впродовж 40 кілометрів, Південний Буг тече в крутих кам’янистих берегах. Пороги знаходяться на території Національного парку природи «Бузький Гард», що займає площу 6 тисяч 138 гектарів, на якому ростуть близько 900 видів рослин, 26 з яких занесені до Червоної книги, а 4 — до Червоного списку Європи. Парк займає територію відразу п'яти районів Миколаївської області. Саме на Мигійських порогах знаходяться найкращі місця для водного слалому в Україні.
Каньйон є найбільшим у степовій Україні, поділяється на верхній поріг – «Млиновий» і нижній, що отримав назву «Інтеграл», або «Червоні ворота».