альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Вознесенська гімназія № 1 розпочинає громадське обговорення щодо присвоєння закладу імені тараса Шевченка

Найменування організатора громадського обговорення: Вознесенська гімназія №1

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи: Вознесенська гімназія №1

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі: Тарас Шевченко

Обґрунтування пропозиції:

Шевченко Тарас Григорович (1814-1861) – геніальний поет, художник, мислитель, демократ, який гуманістичним духом своєї поезії, титанічною силою художнього таланту надихав мільйони, вселяв віру у власні сили та майбутнє нашого народу. Пам’ять про Великого сина України – завжди в наших серцях.

На Миколаївщині в усі часи шанували великого поета. Миколаївські дослідники В. Бойченко, Л. Старовойт, Е. Авербух висловлюють припущення, що Т.Г.Шевченко в дитинстві побував на Півдні України, є дані про перебування поета у селі Голосковому Кривоозерського району Миколаївської області. Територіальні ознаки Миколаївщини можна побачити в ранніх творах Шевченка: поемах «Гамалія» та «Іван Підкова». «Чорні хмари з-за Лиману небо, сонце криє,» – рядки з твору першого видання «Кобзаря», в якому також згадується й отаман Чорноморського війська Антон Головатий. Неодноразово Шевченко згадує Миколаїв (повість «Художник», листи до друзів); Миколаївську морську астрономічну обсерваторію (поема «Кавказ»); Вознесенськ (повісті «Несчастный», «Музыкант»), пише про поселення Очаків у поемі «Москалева криниця», кілька разів описує у поезіях Бузький лиман, річку Інгул, скіфські та грецькі поселення на наших землях, згадує Чорне море, оспівує також  морські походи запорожців та гайдамаків.

У місті Вознесенську встановлено два пам’ятники Т.Г. Шевченку. Перший – за ініціативою вчителів міста з нагоди 70-річчя з дня смерті поета 1931 року на вулиці Київській (Жовтневої революції), у сквері ім. Шевченка. Постамент зроблено за ескізом працівників Вознесенського виконкому районної Ради. Другий пам’ятник Кобзарю було встановлено 1954 року на вулиці Київській (Жовтневої революції), біля будинку №174 (автопарк), з ініціативи адміністрації автобусно-таксомоторного парку з нагоди 140-річчя з дня народження поета. Ця скульптура виконана працівниками Одеської скульптурно-виробничої майстерні.

Вознесенська гімназія №1 розташована на вулиці Т.Г. Шевченка, поруч із однойменним сквером. Колектив закладу системно й успішно проводить роботу по вшануванню та популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря. Учні гімназії є щорічними переможцями міського та обласного етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка.

Перелік суб’єктів, які внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: педагогічна рада Вознесенської гімназії №1 (протокол №2 від 27.11.2018 р.)

Пропозиції (зауваження) щодо присвоєння Вознесенській гімназії №1 імені Тараса Шевченка подаються в усній чи письмовій формі (на поштову адресу, адресу електронної пошти, за телефоном) із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Поштова адреса: Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Шевченка, 2

Адреса електронної пошти: gimnaziyavoz1@ukr.net

Контактний телефон: (05134) 43190 

Термін прийняття пропозицій (зауважень): 23 січня 2019 року – 23 березня 2019 року.

Особа, відповідальна за проведення громадського обговорення: заступник директора з навчально-виховної роботи Калініченко Ірина Анатоліївна, контактний телефон (05134) 40234

Громадське обговорення у формі конференції відбудеться 25 березня 2019 року о 1000 год. у Вознесенській гімназії №1

Оприлюднення результатів громадського обговорення відбудеться в квітні 2019 року (в місцевій газеті, на сайті Вознесенської гімназії №1)

скачать dle 12.0
Дата публікації: 24.01.2019 0 1 123
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно