альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Даруй життя людям – стань донором крові!

Донори завжди в повазі та народній любові. Даруючи свою кров, вони рятують життя, допомагають одужати важкохворим, дарують їм надію на одужання.

Як лікувальний засіб, компоненти та препарати крові замінити поки що нічим.

Єдиним його постачальником є людина, і тільки здорова людина може бути донором.

Донором може бути кожний здоровий громадянин, бажаючий дати кров, віком від 18 до 60 років – чоловіки, та до 55 – жінки. 

Не допускаються до здачі крові люди, які страждають гострими та хронічними захворюваннями, які знаходяться на обліку у сімейного лікаря, а також на обліку у наркологічному, шкірно-венерологічному та туберкульозному кабінетах.

При зверненні вперше до відділення заготівлі крові та її компонентів на донора заповнюється медична документація "Облікова карта донора", та "Карта донора резерву", а також заповнюється "Анкета особи, яка виявила бажання здати кров", з якої він ознайомлений зі статтею №21 про "Відповідальність донорів", Законом України про донорство крові та її компонентів.

Проводиться медичний огляд лікарями: дерматовенерологом, наркологом, лікарем кабінету "Довіра" та за результатами ФЛГ – лікарем фтизіатром.

Кров кожного донора ретельно обстежується. Спочатку перевіряють групу крові та її резус-приналежність, це необхідно для того, щоб хворий отримав кров донора такої  ж групи та резус-приналежності, яка належить йому.  

Для забезпечення безпеки переливання донорської крові, кров донора обстежується на наявність вірусів (ВІЛ-інфекції, гепатитів В  і С, сифілісу). Кров з позитивними результатами аналізами на вищевказані інфекції бракується та утилізується.

Лабораторне обстеження донорської крові проводиться в Миколаївській обласній станції переливання крові, не пізніше 48 годин після заготівлі крові.

Запаси крові та її компонентів треба постійно поповнювати, бо ніхто ніколи не знає, скільки їх може знадобитись в екстрених випадках.

Забезпечення запасу компонентів крові повинно бути по чотирьом групам крові, та по резус-приналежності, з негативними аналізами на збудники інфекцій, ось чому потрібно багато донорів для спасіння життя хворих.

Часто буває так, що на дачу крові приходять донори однієї групи крові та резус-приналежністю, а дефіцит виникає з іншої.

Для забезпечення хворих потрібними компонентами крові у лікарні працює "Банк донорської крові", компоненти якої, використовуються для надання екстреної невідкладної гемотрансфузійної допомоги хворим у невідкладних станах, яким вона вкрай необхідна на дану хвилину.

Робота "Банку донорської крові" залежить від кількості донорів, які прийшли на повторний аналіз крові через 6-ть місяців.  

Пам'ятайте! В пологах може виникнути гостра проблема, яка потребує невідкладного переливання свіжозамороженої плазми для зупинки кровотечі у матері.  

Надання екстреної допомоги при розривах внутрішніх органів, кровотечі, виконується з переливанням свіжозамороженої плазми.

Тільки екстрене переливання свіжозамороженої плазми рятує життя та може бути головним при наданні медичної допомоги.

Шановні донори! Повторне здавання аналізу крові через 6 місяців – це Ваш дозвіл на рятування життя хворого.   

Забір крові у донора проводиться системами одноразового використання.

Вже багато років  цільну донорську кров не переливають. Кожну дозу донорської крові ділять на її компоненти: еритроцитарну масу та плазму.

Хворий отримує саме той компонент крові, котрий йому необхідний.

Таким чином, кров одного донора може врятувати життя двох пацієнтів.

Шановні мешканці міста та району! Всі бажаючі, хто хоче проявити милосердя та стати донором крові, просимо звертатися до відділення заготівлі крові та її компонентів нашої лікарні (КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» ВМР, вул.228-ї стрілецької дивізії, 26) у вівторок та середу, при собі треба мати паспорт та результати ФЛГ.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 07.08.2018 0 1 782
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно