7 квітня наша Держава відзначає Всесвітній день здоров’я
Заходи, що проводяться в цей день, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань. Ці заходи мають на меті нагадати людям, як багато значить здоров’я в їхньому житті. А організації охорони здоров’я покликані вирішити питання, що необхідно зробити, щоб здоров’я людей у всьому світі покращилося.
Темою Всесвітнього дня охорони здоров'я-2018 є «Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди. Гасло – «Здоров’я для всіх».
Основні ідеї Всесвітнього дня здоров'я:
- Загальне охоплення послугами охорони здоров'я означає, що всі люди можуть отримувати якісні послуги охорони здоров'я там і тоді, де і коли вони на них потребують, не відчуваючи при цьому фінансові труднощі;
- ніхто не повинен робити вибір між хорошим здоров'ям та іншими життєвими потребами
- загальне охоплення послугами охорони здоров’я - це ключ до здоров'я та благополуччя народів і країн
- загальне охоплення послугами охорони здоров’я досяжне. Деякі країни домоглися великих успіхів. Їх завдання - підтримувати охоплення на рівні, що відповідає очікуванням людей
- різні країни по-різному просуваються до загального охоплення послугами охорони здоров’я - універсального засобу не існує. Але кожна країна повинна докладати зусилля для забезпечення загальним охопленням послугами охорони здоров’я
- для забезпечення дійсно загального обслуговування охорони здоров'я необхідно, щоб системи охорони здоров'я були орієнтовані не на хвороби і інститути, а на людей
- кожен може зробити внесок у забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, взявши участь в обговореннях.
У 2018 році, у рік свого 70-річчя ВООЗ закликає світових лідерів виконати зобов'язання, прийняті ними при узгодженні Цілей в галузі сталого розвитку в 2015 р., і зробити конкретні кроки для зміцнення здоров'я всіх людей, тобто забезпечити, щоб кожна людина в усьому світі мала доступ до основних якісних послуг охорони здоров'я і не відчувала би при цьому фінансові труднощі.
Протягом 2018 року ВООЗ буде надихати, мотивувати і направляти всі зацікавлені сторони, з тим, щоб вони надали підтримку в забезпеченні загального охоплення послугами охорони здоров’я.
- надихати - підкреслюючи, що особи, які формують політику, в силах перетворити здоров'я свого населення, висуваючи цю мету, як хвилюючу і амбітну, і запрошуючи їх стати учасниками змін.
- мотивувати - показуючи на конкретних прикладах, як країни вже просуваються до забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, і пропонуючи іншим країнам знайти свій власний шлях.
- направляти - надаючи методики для структурованого політичного діалогу про те, як просуватися до загального охоплення послугами охорони здоров’я на місцевому рівні або як підтримувати зусилля інших країн у цьому напрямку (наприклад, розширюючи охоплення послугами, покращуючи якість послуг, скорочуючи виплати зі своїх власних коштів).
Якість охорони здоров’я є одним з критеріїв, які визначають якість життя людини. Згідно статистичних даних, Україна є одним з лідерів по кількості ліжок на 1000 жителів, що є свідченням низької якості медичних послуг. Сучасна система охорони здоров'я іде шляхом підвищення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, що і дозволяє зменшувати цей показник.
Гарне здоров'я – умова і гарантія благополуччя і щасливого життя. Турбота про здоров'я – це не тільки обов'язок кожної людини, але і широкий спектр заходів, що проводяться громадськими і державними організаціями, системами охорони здоров'я.
Саме профілактика, а не лікування, є найважливішою ланкою у формуванні, підтримці та збереженні здоров'я населення. Передусім про власне здоров'я зобов'язаний турбуватися сам дорослий пацієнт, а про здоров'я дітей та осіб похилого віку – батьки й дорослі діти.
Саме завдяки дотриманню громадянином правил здорового способу життя, гігієнічним навичкам, вчасному проведенню профілактичних щеплень, а також створенню для людей належних умов праці та побуту, їх участі в регулярних профілактичних оглядах і виконання ними рекомендацій можна досягти основної мети реформування – зробити життя українців довшим, а здоров'я – міцнішим.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР