альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

В м. Миколаїв відбулася нарада на тему «Регіональна відповідь на виклики туберкульозу, ВІЛ-інфекції, ко-інфекції ВІЛ/ТБ та шляхи подальшої координації дій для подолання епідемії»

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 22.03.2018 року в м. Миколаїв відбулася нарада на тему «Регіональна відповідь на виклики туберкульозу, ВІЛ-інфекції, ко-інфекції ВІЛ/ТБ та шляхи подальшої координації дій для подолання епідемії».

У засіданні взяли участь  заступник начальника управляння охорони здоров’я Миколаївської ОДА Олабіна В. Г., заступник головного лікаря МОПД Баненкова Є. О., в.о. Головного лікаря МОЦПІП Стаханова С. М., лікарі-фтизіатри, лікарі-інфекціоністи Миколаєва та районів, представники неурядових організацій.

З доповіддю на тему: «Організація амбулаторного лікування та спостереження  пацієнтів на ко-інфекцію ВІЛ/ТБ з урахуванням особливостей районів: можливості, перепони та ймовірні шляхи їх вирішення. Практика кращих сайтів» виступила  лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» КУ «Вознесенська ЦРЛ» Жминда С. А.

Показник по рокам

 2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

ДГ ЛЖВ 

438

491

508

521

531

562

569

597

ВІЛ/ТБ

  42

39

33

24

27

31

33

21

%

 9,5

7,9

6,5

4,6

5,0

5,5

5,7

3,5

Відсоток ВІЛ/ТБ по КУ «Вознесенська ЦРЛ» від загальної кількості людей з ВІЛ, які перебувають на диспансерному обліку в 2016 р. = 5,7%, в 2017 р. = 3,5%. Обласний показник – 8,0%.

Для виконання заходів щодо попередження захворювання та раннього виявлення туберкульозу серед осіб з ВІЛ проводиться моніторинг флюорографічного обстеження кожні 6 місяців, анкетування* пацієнтів, обстеження харкотиння на БК по клінічним показанням, згідно з протоколами, рентгенологічні дообстеження по показанням та профілактика ізоніазідом протягом 6 місяців. У 2017 році отримали профілактику ізоніазідом  - 186 осіб, видано радіографічних плівок для дообстеження легень – 182 шт. Ізоніазід та радіографічні плівки кабінет «Довіра» отримав від Благодійного фонду AHF/ «Фундація АнтиСНІД США в Україні».

*Таке анкетування зможе провести будь-яка особа , у разі необхідності необхідно звернутися до сімейного лікаря задля проведення дообстеження та направлення до вузького спеціаліста.

СКРИНІНГОВА АНКЕТА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЛЮДЕЙ,

ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОБСТЕЖЕННЯ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

 

Шановний відвідувачу, у зв’язку з епідемією туберкульозу в Україні, МОЗ вжило заходів для покращення виявлення цього захворювання. Туберкульоз є одним з найбільш небезпечних та підступних захворювань, яке проявляється серйозними симптомами тоді, коли вже завдано значної шкоди здоров’ю. Тому ми пропонуємо Вам заповнити анкету, яка дозволить виявити захворювання

 на ранніх стадіях, що дасть змогу більш ефективно його лікувати.

 

№ п/п

Запитання

Так

Ні

1.

Чи є у Вас кашель або покашлювання більше 2-х тижнів?

 

 

2.

Чи помітили Ви останнім часом підвищену втомлюваність та слабкість?

 

 

3.

Чи є у Вас підвищена пітливість, особливо вночі?

 

 

 

4.

Чи зменшилась вага Вашого тіла з невизначених причин?

 

 

5.

Чи є у Вас протягом останнього часу підвищення температури тіла, має значення навіть незначне підвищення – до 37–37,2°С?

 

 

6.

Чи є у Вас задишка при незначному фізичному навантаженні?

 

 

7.

Чи турбує Вас іноді біль в грудній  клітці?

 

 

8.

Чи мали Ви контакт із хворим на туберкульоз протягом останніх 6-ти місяців?

 

 

9.

Чи маєте Ви хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет або інше захворювання, що призводить до зниження імунітету?

 

 

10.

Чи мали Ви протягом останніх 3-х місяців серйозний стрес (смерть близької людини, розлучення, втрата роботи тощо)

 

 

11

Чи приймаєте будь-які препарати, що можуть знижувати ваш імунітет (такі як преднізолон, хіміотерапія проти ракових захворювань тощо).

 

 

 

Відповідь «так» на більше, ніж три запитання, та відповідь «так» на хоча б одне з перших 8-ми запитань не означає, що Ви маєте туберкульоз, але означає, що Вам необхідно обстежитись на туберкульоз негайно, тому що немає жодної поважної причини ризикувати здоров’ям та життям.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 03.04.2018 0 889
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно