альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

100 років товариству Червоного Хреста України

Червоний Хрест в Україні виник 18 квітня 1918 року під час Першої світової війни за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу киянам. 15-18 квітня 1918 року був проведений І з'їзд товариства Червоного Хреста України.

Товариство Червоного Хреста України народилося у той час, коли люди потребували захисту, допомоги, співчуття. За 100 років діяльності Товариство ствердило свою гуманітарну роль у суспільстві, ставши його надійною опорою та організацією, куди люди можуть звернутися за підтримкою у найскрутніші часи.

Першими завданнями товариства була допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і харчувальних пунктів. Червоний Хрест мав у своєму розпорядженні два хірургічних і п'ять протиепідемічних шпиталів у Києві, польові шпиталі у Бердичіві, Сарнах, Рівному, Радзівілові, Проскурові, Волочиську, Черкасах, Коростені, Жмеринці, Козятині, Ярмолинцях, два протиепідемічні шпиталі в Конотопі й Одеський евакуаційний шпиталь.

У міжвоєнний період за ініціативи активістів товариства були збудовані громадські пральні та лазні, засновані та обладнані фельдшерсько-акушерські пункти, аптеки та магазини санітарної гігієни. Незабаром при ньому створено 18 рухомих санітарних загонів, 60 пунктів харчування.

Під час Другої світової війни товариство підготувало і направило на фронт понад сто тисяч медичних сестер, саніструкторів та сандружинниць, завдяки чому вдалося повернути у бойові частини більше половини поранених. Роботу тринадцяти українських сестер милосердя під час бойових дій відзначено медаллю імені Флоренс Найтінгейл.

Після Чорнобильської катастрофи, що відбулась 26 квітня 1986 року, співробітники Червоного Хреста розселили десятки мешканців Прип'яті, провели обходи, щоб знайти для переселенців тимчасові помешкання, склали списки евакуйованих і таких що прийшли самі. Евакуйованим надавалася грошова та медична допомога, для обслуговування мешканців забруднених районів було виділено 213 сестер милосердя.

На даний час Український Червоний Хрест плідно співпрацює з 21 національним товариством зарубіжних країн, з якими укладені угоди про співпрацю, за фінансової підтримки міжнародних колег щороку виконує понад 20 гуманітарних програм.

Товариство Червоного Хреста України є одним з ключових розробників стратегії Міжнародного Руху Червоного Хреста по підготовці національних товариств до відгуку на надзвичайні ситуації, спричинені ядерними, радіологічними, біологічними та хімічними факторами.

В нашому місті працює центр Червоного Хреста, де надаються медичні послуги, працює банк одягу, пункт прокату речей по догляду за хворими, проводяться санітарно-освітні заходи, благодійні заходи.

Надається допомога за абсолютно різних умов: закупівля продуктів харчування, реагування на надзвичайну ситуацію, надання одягу, взуття, грошова допомога на лікування. Ці та інші напрямки здійснюються, виключно, за допомогою тих, хто підтримує гуманну діяльність Червоного Хреста.

Вознесенська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста знаходиться за адресою: вул. Шмідта, 9. Голова: Тарнавська Олена Вікторівна.

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 18.04.2018 0 1 283
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно