альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Процес добровільного приєднання Новогригорівки та Раково до Вознесенська триває

Громади, які після 5 травня 2018 року розпочали процедуру приєднання, по суті є першовідкривачами, адже ще ні в кого немає досвіду успішного та повного приєднання. Різні громади зараз знаходяться на різних стадіях.

Отже,  Вознесенська міська та Новогригорівська сільська ради прийняли рішення про згоду на приєднання. Зараз триває процес з підготовки проекту рішення про приєднання, в якому беруть участь як представники територіальної громади Вознесенська, так і Новогригорівської сільської ради.

Питань багато. Найперше – це фінанси. Адже на сьогодні громади здійснюють фінансові операції відповідно до окремих затверджених бюджетів на початку року. В будь-якому разі виходить, що приєднання відбуватиметься протягом фінансового року. Неможливо повністю закрити фінансовий рік окремо, а потім почати його об’єднаним бюджетом. Тому виникає питання спільного життя в перехідний період. Очевидно, що під управлінням Вознесенської територіальної громади опиниться два окремих бюджети, які до кінця року повинно буде обслуговувати фінансове управління Вознесенської міської ради.

Наступне дуже складне питання – це передача на баланс та утримання майна, яким управляла громада, що має приєднатись до міста обласного значення. Це масштабна робота, і потребує вона значної кількості часу на обробку даних. Кожна будівля чи інше майно має бути оформленою документально відповідно до останніх норм законодавства, що не завжди справджується. Та й не кожна споруда чи майно знаходяться під управлінням сільської ради. Є такі, що слід передати з відання районної ради.

Після інвентаризації відкриється потреба в кадровому забезпеченні для управління майном, що знаходиться на території сільської ради. Крім того слід визначити потребу в кадровому забезпеченні для виконання адміністративних повноважень на даній території.

Після схвалення проектів рішень «Про добровільне приєднання територіальних громад» обидві ради направляють листи з ними до Миколаївської обласної державної адміністрації, яка надає висновок, затверджений розпорядженням голови обласної адміністрації.

Після отримання висновку про відповідність проекту рішення про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення Конституції та законам України, сільська та міська ради на наступній сесії приймають рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

скачать dle 12.0
Дата публікації: 26.06.2018 0 1 927
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно