альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Із сімейного альбому

До 224-ої річниці з дня заснування міста у художньому музеї Є.А. Кібріка відкрито фотовиставку «Із сімейного альбому». На виставці представлено кілька сотень фотографій, які розповідають про минуле міста Вознесенська з 1906 року. На простих світлинах із сімейних альбомів розкривається з різних сторін життя населення впродовж 90 років на тлі надзвичайно складних історичних змін, які пережили мешканці міста разом з населенням нашої країни.

Тема виставки зацікавила мешканців міста і в її організації взяли участь дуже багато небайдужих наших земляків.

На світлинах відображено глибинні зміни в образі самого міста. Через фото можна відстежити періоди забудови та руйнування окремих адміністративних та приватних споруд, а також знайомих усім вознесенцям - знакових будов. На фото добре відображена 180-ти річна історія відомої всім ротонди - паркової споруди першої половини XIXстоліття. Ця невелика споруда чудом збереглася, переживши запеклі бої за місто в роки громадянської війни, нищівне бомбардування в серпні 1941 року, коли майже 70% будівель в місті було зруйновано, вистояла, незважаючи на шалений опір німецьких загарбників у березні 1944 року під час звільнення міста. А потім, після війни, ротонда довгі роки стояла занедбана на пагорбі у міському парку і чекала, коли ж прийде час її відбудови. Сьогодні ротонда - це окраса міста, його візитна картка. Не менш відомий будинок з елементами готики також збудований в 1837 році розташований в Марїному гаю. Сьогодні в ньому знаходиться управління лісового господарства.

Цікаві світлини, на яких відображено будівництво залізничного мосту через Південний Буг у 1912 році. В цей період через місто була прокладена залізнична колія на перегоні Бахмут - Одеса. На фото добре видно, як на початку XX століття надзвичайно складно велося будівництво мостів, які величезні перешкоди долали будівельники, забезпечуючи міцність мосту, що відповідав би вимогам тривалої експлуатації потужним залізничним транспортом. Завідував роботами по збору і установці конструкцій мосту інженер Обухов Петро Васильович. Світлини, на яких зображено будівництво залізничного мосту через Південний Буг, були зібрані в сімейному архіві Обухова П.В. Всі роботи по виготовленню конструкцій мосту велися на металургійному заводі, а установка елементів конструкцій велася безпосередньо на місці будівництва. Оскільки зварні роботи на той час ще не застосовувалися, тому кріплення конструкцій проводилося за допомогою заклепок. Технологія будівництва мостів була надскладною, але результат роботи ми бачимо і через 100 років. Міст і сьогодні працює бездоганно.

На виставці представлені світлини 1941-44 років - дуже складного і трагічного періоду в історії міста. Збірка фотографій знайомить нас з сторінками життя наших земляків після війни, в 50-60-х роках.

У 1976 році з центру міста було прокладено великий канал, який поглибив і з'єднав річку Мертвовод з руслом річки Південний Буг. Завдяки каналу було налагоджено рух річкового транспорту до обласного центру.

На фото 70-80-х років місто зовсім змінилося. В зв'язку з будівництвом шкірзаводу було побудовано Північний мікрорайон, де сьогодні маємо сучасні багатоповерхові житлові будинки, дві школи, чотири дошкільних заклади, парк, мототрек, магазини і навіть сучас­ний супермаркет.

В експозиції представлена серія фото діяльності працівників міського будинку культури. Особливо яскраво висвітлено виступи вокально-інструментального ансамблю «Карусель» під керівництвом Віктора Безуглого, хорової капели під керівництвом Галини Безуглої та духового оркестру під управлінням Ракицького.

Висловлюємо щиру подяку Геннадію Олєніну за активну участь у пошуковій роботі по підготовці виставки, а також всім нашим щирим землякам, для яких наше місто залишається назавжди малою батьківщиною.

Директор музею Ованесіян В.П.

скачать dle 12.0
Дата публікації: 10.06.2019 0 910
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно