Шерифи – новий вид тимчасової зайнятості
На минулому тижні у м. Вознесенську пройшов семінар-тренінг «Взаємодія поліції та громади». Учасниками заходу стали: директор Вознесенської міськрайонної філії Миколаївського ОЦЗ Ірина Ларченко, експерт – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак, представники поліції, громадських організацій, депутати місцевих рад, органів самоорганізації населення, ОСББ м. Вознесенська, ОТГ Вознесенського району, а також на захід завітав Вознесенський міський голова Віталій Луков.
Семінар – тренінг проводився в рамках реалізації проекту «Діалог громадськості, влади та поліції задля покращення безпеки в місті», що впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАР), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади. А також в рамках реалізації соціально направленого проекту з громадських робіт, таких як Інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку («Шерифи»), яку тільки но розпочинає Вознесенська міськрайонна філія Миколаївського ОЦЗ.
«Цей проект має на меті формування взаємної відповідальності за безпеку та спокій в громадах Вознесенщини, сприяє забезпеченню стабільної соціальної ситуації, а також інтеграції на ринку праці безробітних громадян та їх постійній зайнятості. Сама організація таких громадських робіт – це унікальна можливість безробітним проявити себе та отримати додатковий заробіток, а громадам та поліції – здобути помічників у вирішенні безпекових проблем. Особливо – у сільській місцевості, де гостро відчувається нестача працівників поліції, дільничних інспекторів та ще й займатися профілактикою правопорушень», – зазначила директор Вознесенської міськрайонної філії Миколаївського ОЦЗ Ірина Ларченко.
Хоча реалізація соціального проекту на Вознесенщині тільки починається, деякі громади, такі як: Олександрівська, Прибужанівська та Новогригорівська вже зараз виявили зацікавленість у залучені безробітних, які мають бажання працювати у сфері охорони громадського порядку для вирішення безпекових проблем на місцевому рівні, звісно, у співпраці з поліцією. Тому сільські голови розпочали ретельний підбір «шерифів» серед безробітних – односельців, оскільки це повинні бути відповідальні особи, які будуть проводити профілактичні бесіди з підлітками та індивідуальну інформаційно-роз’яснювальну роботу з неблагонадійними сім’ями з питань недопущення і профілактики злочинів і правопорушень, зустрічатися працівниками в трудових колективах, роз’яснювати вимоги чинного законодавства України. Окремо слід виділити інформаційну роботу «шерифів» серед працівників торгівлі щодо недопущення реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім того вони допомагатимуть керівникам територіальних громад вести облік осіб, які прибули до населеного пункту з метою тимчасового проживання.
Отож маємо сподівання, що завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, органів місцевого самоврядування та поліції незабаром в кожному селі та міському мікрорайоні з’являться інструктори – «шерифи», робота яких значно покращить рівень громадського порядку на наших вулицях!