альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Михайло Москаленко завершив трудовий шлях на ПАЕС: кар’єра, що вплинула на регіон

Михайло Москаленко – знана та шанована на Миколаївщині людина: аграрій, політик, громадський діяч, а останні роки - заступник директора каскаду ГЕС-ГАЕС Південноукраїнського енергокомплексу, завершив свою професійну діяльність. Його трудовий багаж – 63 роки стажу. На прощання, під час виробничої наради філії «ВП ПАЕС» 25 квітня йому вручили символічний «Щоденник пенсіонера». Він став не лише даниною поваги, а й нагадуванням про десятиліття відповідальної, послідовної та цілеспрямованої роботи, яка значною мірою визначила вектор розвитку регіону.

Михайло Москаленко народився 10 серпня 1946 року в селі Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області. У 1969 році закінчив Мелітопольський інститут механізації і електрифікації сільського господарства. Починав як головний інженер колгоспу «Заповіт Ілліча», а згодом очолював кілька колгоспів у Вознесенському районі. У 1983–1985 роках обіймав посаду голови Вознесенського райвиконкому, пізніше – першого секретаря Кривоозерського райкому та Вознесенського міському.

Його добре знали на Миколаївщині: шість разів обирався депутатом обласної ради, двічі – її головою. З початком роботи в енергетиці у 2007 році, коли обійняв посаду заступника директора каскаду ГЕС-ГАЕС Південноукраїнського енергокомплексу, його основною перевагою залишалося вміння комунікувати з людьми й досягати результатів.

Одним із найбільших викликів для Михайла Москаленка став процес добудови Ташлицької ГАЕС. На початок поновлення будівництва громадська думка була неоднозначною і лише схвалення депутатів облради та планомірна робота з населенням дозволили досягти ухвалення рішення. «До тієї ключової сесії я готувався дуже ретельно. Увесь рік присвятив роз’ясненню – Ташлик, Ташлик, Ташлик. Це питання стало не просто політичним – ним жила вся область. Про нього говорили в родинах депутатів – усі розуміли, наскільки важливим є рішення», – згадує Михайло Москаленко. За його ініціативи на об’єкт приїздили депутати, проводилися слухання, велися діалоги з громадами.

Не менш важливою частиною роботи було освоєння  коштів, передбачених на виконання соціально-екологічних заходів на територіях, прилеглих до ТГАЕС. «Ми починали з простого. Запитували депутатів: що саме потрібно людям? Всі рішення ухвалювалися спільно: громади – ініціювали, керівники ПАЕС та Енергоатома – аналізували, решта - шукали можливості для реалізації. Це була жива робота з людьми і на благо людей», – розповідає Михайло Москаленко. За цей час було реалізовано десятки соціальних ініціатив.

Його внесок у розвиток Миколаївської області відзначений численними нагородами, серед яких – «Заслужений працівник сільського господарства України», «Почесний працівник атомної енергетики», «Відмінник атомної енергетики», Почесна грамота Верховної Ради та ювілейна медаль «25 років незалежності України».

Колеги згадують про заступника директора каскаду ГЕС-ГАЕС як про відповідальну, енергійну людину, яка завжди дотримується слова. «Для нього слово – це зобов’язання. Усі, хто працював поруч із Михайлом Миколайовичем, знали: пообіцяв – буде зроблено», – каже Сергій Музиченко, головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС. Інші колеги додають: «Він завжди вникав у деталі. Його хвилювало не тільки виробництво чи рівень води у річці, а й те, як почуваються люди, чим живе колектив, які в кого проблеми вдома».

За плечима Михайла Москаленка десятки років служіння людям. Відгук його справ завжди відчуватиметься в діяльності Південноукраїнського енергетичного комплексу.

скачать dle 12.0
Дата публікації: 01.05.2025 0 30
---
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно