Як виявляють фальшиві посвідчення водія, кому вигідно їх продавати та як боротися з шахраями?
Як виявляють фальшиві посвідчення водія, кому вигідно їх продавати та як боротися з шахраями?
Патрульна поліція продовжує фіксувати фальшиві посвідчення водія. За використання завідомо підроблених документів чоловікам загрожує штраф або апробаційний нагляд на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк (ч. 4 ст. 358 ККУ).
Підроблені посвідчення водія зовні схожі на оригінали, але їх немає у державних реєстрах і вони не відображаються у застосунку Дія чи в Кабінеті водія. Однак підробки продовжують користуватися популярністю. Зловмисники створюють сайти, де пропонують свої послуги і продають фальшиві посвідчення водія.
Темою посвідчень водія також користуються шахраї задля отримання фінансових даних користувачів. Зловмисники створюють фішингові ресурси з пропозицією продажу нібито справжніх посвідчень водія. У такий спосіб вони отримують доступ до електронних гаманців громадян і надалі привласнюють гроші потерпілих.
Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся порад кіберполіції, які зібрані на сайті «Кібер Брама». На цьому ресурсі можна дізнатися про шахрайські схеми та боротьбу з фейками. «Кібер Брама» містить практичні поради, як безпечно користуватися мережею
Сервісні центр МВС закликають бути відповідальними громадянами та користувачами Інтернету й допомагати викрити шахраїв. Якщо ви помітили ознаки шахрайства в Інтернеті або стали жертвою кіберзлочину — подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням. Закликаємо не користуватися послугами шахраїв, чесно здавати іспити та отримувати посвідчення водія у сервісному центрі МВС.