альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

«Дотримання вимог щодо створення оптимального безпечного середовища в закладах освіти»Під час бойових дій, які здійснює країна-агресор, наразі актуальним є питання створення безпечного простору для здобувачів освіти та персоналу закладу, які працюють за змішаною або очною формою навчання. Забезпечення оптимального безпечного середовища під час повітряної тривоги, є першочерговим завданням засновників і керівників закладів освіти.


Всі укриття повинні утримуватись в належних умовах. Особливу увагу слід приділяти санітарному стану, оскільки він має безпосередній вплив на здоров'я та комфорт людей. До основних вимог забезпечення відповідного санітарного стану укриття відносяться:
Водопостачання та каналізування. Організація питного режиму повинна сприяти задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді. Можливе використання фасованої негазованої води промислового виробництва в індивідуальному посуді (пляшці),а також води з установок із дозованим розливом негазованої фасованої питної води. При використанні установок із дозованим розливом негазованої фасованої води заміна ємності повинна здійснюватися не рідше одного разу на 2 тижні.

Укриття повинно забезпечуватися мережами водопостачання та каналізування для гігієнічних та господарсько-побутових потреб. Якщо відсутня система централізованого водопостачання та водовідведення, то укриття забезпечується ємностями (бочками) для води відрами з кришкою (біотуалетами) та баками для нечистот.


Система опалення. Наявність ефективної системи опалення, для забезпечення комфортних умов перебування в укритті у холодний період року. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40-60%.

Встановлення у закладі освіти додаткових систем, що впливають на мікроклімат приміщення, має бути забезпечене відповідним і своєчасним сервісним обслуговуванням та заміною витратних матеріалів.


Вентиляція: Наявність ефективної та справної вентиляційної системи для забезпечення постійної подачі свіжого та виведення відпрацьованого повітря з укриття, щоб уникнути перегріву та кисневого голодування.


Освітлення: Джерела штучного освітлення в укритті повинні забезпечувати достатнє та рівномірне освітлення всіх приміщень для забезпечення належних умов перебування, а також для підтримки психологічного комфорту. Доцільно використовувати резервне електроживлення та штучні джерела світла, такі як електричні ліхтарі свічки, гасові лампи тощо.


Утримання в чистоті: Укриття повинно бути чистим, не захаращеним і підтримуватися в належному стані, щоб уникнути поширення інфекцій та захворювань серед присутніх. Варто регулярно проводити вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних засобів.


Ретельна увага до цих аспектів дозволить ефективно впоратися з будь-якими непередбачуваними ситуаціями та забезпечити оптимальні умови для збереження життя та здоров'я.


Для комфортного перебування, укриття повинно забезпечуватись обладнанням з можливістю безперервного перебування в ньому впродовж не менше 48 годин. Можливо передбачити розміщення працівників та дітей на наявних у закладі освіти засобах (столи, стільці, лави, ліжка, спортивні мати чи каремати тощо), забезпечити контейнерами для зберігання харчових продуктів, засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку та оповіщення (інтернет, телефон, радіоприймач) та засобами пожежогасіння.

У разі, якщо кількість дітей перевищує місткість споруди, що використовується як укриття, та немає можливості розширення простору для забезпечення додаткових місць, слід переглянути режим роботи закладу та перейти на змінний графік навчання.


Укриття є місцем для тимчасового перебування у випадку небезпеки, тому важливо знати, як правильно поводитися.


Зберігайте спокій, щоб забезпечити безпеку собі та всім присутнім.

Дотримуйтеся інструкцій та вказівок для максимальної безпеки.

Утримуйте дітей та себе в укритті, поки не буде оголошено про закінчення небезпеки.


Забезпечення безпеки дітей та персоналу у закладах освіти вимагає систематичної підготовки, ретельного планування та відповідального управління. Дотримання цих вимог дозволить забезпечити оптимальні умови для навчання та розвитку усіх учасників освітнього процесу.

скачать dle 12.0
Дата публікації: 19.03.2024 0 30
---
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно