Вознесенськ

Офіційний інтернет-портал міста

Субсидії

Житлова субсидіяє безповоротною адресною допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. 

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства за місцем реєстрації або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму(оренди) житла.

В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг або особі, яка фактично мешкає у житловому приміщенні на підставі договору оренди житла.

Право на отримання субсидії мають громадяни, які проживають у державному та громадському житловому фонді, в тому числі у гуртожитках, приватизованих квартирах та кооперативах, у приватних будинках.

Для кожної родини, виходячи з її доходів, обов’язковий відсоток платежу обраховується індивідуально.

Для призначення субсидії необхідно надати:

- Заяву;

- Декларацію про доходи кожного зареєстрованого у приміщенні за попередній календарний рік.

Рішення про призначення (не призначення) субсидій приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для призначення субсидії.

Отримувачі  житлових субсидій несуть відповідальність за надані відомості про доходи.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється:  

- за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами;

- якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;

- у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни;

Сума надміру нарахованих субсидії повертається отримувачем субсидії за вимогою органу, що призначав субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув  надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її  стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

У разі затвердження нових тарифів i цін на житлово-комунальні послуги, відділи державної допомоги проводять перерахунки сум призначених субсидій самостійно без звернень громадян.

Субсидія на загальних підставах не призначається:

- Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісяця сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. Якщо сім'ї призначено субсидію, але вона не сплачує за фактично спожиту послугу з урахуванням субсидії, за поданням організацій, що надають ці послуги, нарахування субсидії може бути припинено. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому було надміру перераховано суму субсидії. У разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок призначених субсидій у межах встановленого терміну здійснюється без звернень громадян.

 ______________________________________________________

Зміни з 01 січня 2018 року в розрахунку субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Установлені соціальні нормативи користування послугою електропостачання з 01 січня 2018 року: для користування послугами з електропостачання в житлових приміщеннях (будинках):

- у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 70 кВтт на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30кВтт на місяць на коленого іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВтт на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВтт на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30кВтт на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 230 кВтт на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВтт на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВтт на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВтт на місяць;

- не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВтт на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково ЗО кВтт на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 220 кВтт на місяць

Звертаємо увагу, що у зв'язку зі зменшенням соціальних норм з 01.01.2018 року Управлінням соціального захисту населення в обовʼязковому порядку будепроведено перерахунок раніше призначених субсидій. Перерахунок у такому випадку здійснюється без звернень громадян.

Повідомлення про призначення житлової субсидії на електронну адресу!

Після призначення субсидії заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії,  Громадяни,  у разі призначення субсидії отримують повідомлення на  електронну адресу зазначену у заяві.

Для отримання повідомлення електронною поштою потрібно надати  письмову заяву на електронну адресу  Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради utszn_vozng@ukr.net

Монетизація субсидій: все відбудеться в три етапи

 

Міністерство фінансів України розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів. Про це пише в своїй статті заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

«Перший етап включатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств - надавачів послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо). І нарешті, на третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств», - йдеться у повідомленні.

За словами Марченка, зараз ми перебуваємо на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг. Метою цих змін є перехід на прозорі і своєчасні розрахунки «живими» грошима за субсидіями між державою і виконавцями послуг – комунальними підприємствами.

Після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств-надавачів послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку - створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги, йдеться також у повідомленні.

«На практиці це буде працювати наступним чином: перерахування субсидії Держказначейство буде здійснювати безпосередньо без будь-яких протоколів. Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії і надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків - до 24-го числа кожного місяця, що буде гарантувати своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть обирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з ними «живими» грошима від субсидій», - ідеться у повідомленні.

З 19 січня, набув чинності наказ  Міністерства фінансів від 04.01.2018 №1 про Порядок проведення органами  Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування  видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних  програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного  бюджету, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2002 р. № 256, та  взаємодії учасників таких розрахунків, який не впливає на зміни порядку оплати рахунків комунальним підприємствам від населення.  

фильмы бесплатно
Перейти на старий сайт