Вознесенськ

Офіційний інтернет-портал міста

Музеї

Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка

Адреса: м. Вознезенськ, вул. Соборності, 14

Телефон: (05134) 4-25-49; (05134) 4-55-07

Музей працює:

щоденно, крім суботи, з 9.00 до 17.00 (п’ятниця – до 16.00)

Директор музею – Ованесіян Валентина Павлівна

 

Серед найбільш відомих музеїв України чільне місце займає єдиний в Україні музей графіки – Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка.

Музей графіки це, перш за все, унікальна колекція творів народного художника СРСР, Лауреата державної премії, професора Є.А.Кібріка, а по друге, це унікальна споруда музею, яка збудована в 1985 році в центрі міста Вознесенська. В 6 експозиційних залах другого поверху музею, загальною площею 1080 кв.м., експонуються твори, особисті речі, книги, які розповідають про життя і творчість Є. А. Кібріка.

Євгеній Адольфович народився в 1906 році у м. Вознесенську, де пройшли роки дитинства та юності, де одержав перші уроки з малювання і вибрав на все життя один-єдиний шлях – тернистий шлях творчості. В історію мистецтва Євгеній Кібрік ввійшов як графік, художник книги, створені з вражаючою силою та натхненням твори набули широкої популярності. Неперевершений майстер літографії, талановитий художник Є.А. Кібрік створив серії ілюстрацій до творів класиків української та зарубіжної літератури, які стали зразками розуміння художником творчого задуму письменника.

Діяльність співробітників музею спрямована на глибоке вивчення та пропаганду творчої спадщини художника-графіка, залучення школярів та молоді до співпраці, проведення тематичних виставок та лекторіїв.

Чільне місце в роботі художнього музею займає співпраця з Миколаївською обласною організацією Національної Спілки художників України, проводяться вернісажі творів кращіх сучасних митців.   

Щорічно проводиться виставка - конкурс дитячої творчості. Мета конкурсу – підтримка обдарованих дітей, популяризація традицій українського народу, розвиток художніх та естетичних смаків, формування спостережливості, гармонії та уяви. Призерами конкурсу вже стали близько 60 дітей та підлітків міста.

Одним із важливих напрямків роботи музею є пропаганда самобутнього мистецтва народних умільців, щорічно в музеї проводяться виставки вознесенських аматорів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Музей працює понад 30 років. Велику роботу по створенню музею провели співробітники Академії мистецтв, Миколаївського обласного художнього музею ім.В. В.Верещагіна, виконавчі органи обласної та міської влади.

Рішенням Президії Академії мистецтв України у 2010 році Вознесенський художній музей за творчі досягнення нагороджено Срібною медаллю.

 Вознесенський краєзнавчий музей

Адреса: м. Вознесенськ, вул. Соборності, 39

Телефон: (05134) 4-44-24  

Музей працює:

з 9.00 до 17.00 (п’ятниця – до 16.00)

субота та понеділок - вихідний

Завідувач: Городня Тетяна Анатоліївна

Музей засновано в 1965 році. Основним завданням музею є – збереження, примноження та популяризація знань з історії рідного краю, матеріальних цінностей, духовних традицій та звичаїв народу.  

В фондах музею понад 2000 експонатів, що розміщені в 7 залах. В музеї зібрано матеріали, що розповідають про історичне минуле міста та району починаючи з найдавніших часів, період заселення краю та заснування міста, його історичний розвиток та сучасне життя в період незалежності.

В музеї проводяться зустрічі ветеранів Другої Світової війни з членами пошукових загонів шкіл міста,  зустрічі з ветеранами Збройних Сил України, учасниками АТО, волонтерами. Такі зустрічі дають змогу учням близько познайомитись з подвигом народу, що переміг в тяжкі роки війни та почути правдиві історії про окремі епізоди з воєнного життя ветеранів, що пройшли дорогами війни і залишилися живими.

З метою вивчення та відродження народних традицій та промислів, в краєзнавчому музеї експонуются виставки прикладного мистецтва народних умільцев вознесенщіни. Споконвічне декоративно-ужиткове мистецтво в наш час набуває нових рис, наповнюється новим змістом.

В музеї впроваджуються нові форми та методи роботи: проводяться майстер-класи, використовуються сучасні інформаційні технології та мультімедія.

фильмы бесплатно
Перейти на старий сайт