З 1 липня 2015 року надаються пільги з оплати за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, на придбання твердого палива та скрапленого газу з урахуванням доходів сім’ї пільговика громадянам таких категорій:
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.15 № 389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Протягом 2018 року визначення права на пільги згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива та скрапленого газу з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, необхідно проводити з урахуванням величини доходу, яка дає право на податкову соціальну пільгу — 2470 грн.
При визначенні права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:
1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім одноразових соціальних допомог);
6) доходи від підприємницької діяльності.
Залишено без змін порядок надання пільг громадянам таких категорій:
До членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:
У разі призначення субсидії пільги з оплати за житлово-комунальні послуги, на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період отримання субсидії не нараховуються. Такий порядок діє з 01.05.16 року.
Законом України від 14.11.2017 № 2203-VIII «Про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб», передбачено встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності. Постраждалими учасниками Революції Гідності, визнаються особи, які включені до переліку осіб, які під час участі в масових подіях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності вищезазначеним особам визначається Кабінетом Міністрів України та надаються пільги та інші соціальні гарантії відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Ці зміни набувають чинності з 24.02.2018 року.
Хто має право на пільги?
З урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї:
- якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (станом на 01.01.2018 вона складає 2470 грн.) пільговик має право на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів) та телефон.
Пільги надаються у розмірі 50%:
— учасникам війни;
— жертвам нацистських переслідувань;
— особам, звільненим зі служби цивільного захисту через хворобу або за вислугою років, а також тим, які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків;
— багатодітним сім’ям;
— дітям війни — 25%
На отримання цих пільг особа має право протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.
Без урахування середньомісячного доходу сім’ї пільги надаються:
у розмірі 50%:
— членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (з 01.07.2017 року);
— інвалідам військової служби;
— реабілітованим політичних репресій (ст.1);
— ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ,податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Національної поліції, їх вдовам;
— громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій, дружині(чоловіку) померлого громадянина 1 та 2 категорій, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
У разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.
Надання пільг припиняється:
— якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, — з місяця, в якому виявлено порушення;
— за заявою пільговика — з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
— сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
— у разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.
Пільги дітям війни
Закон України «Про соціальний захист дітей війни» установлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.
Дитина війни — особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Державна соціальна гарантія — встановлений цим Законом мінімальний розмір державної соціальної допомоги, а також пільги з метою надання соціальної підтримки дітям війни. Дітям війни надаються такі пільги: — першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
— право на 25-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами у межах середніх норм споживання.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до комунальних послуг належить: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо — та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів. А ось послуги з утримання будинку та прибудинкової території не належать до комунальних послуг. Отож, і пільги з оплати цих послуг для дітей війни Законом України «Про соціальний захист дітей війни» не передбачено.
Пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу Законом України «Про соціальний захист дітей війни» не передбачено.
Пільги з оплати комунальних послуг дітям війни надаються в межах норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1996 року № 879. У разі проживання на одній житловій площі двох дітей війни їм надається 25-відсоткова знижка плати в межах встановлених норм на двох осіб. Тобто, відповідно до зазначеної постанови 25-відсоткова знижка з оплати опалення житла надається на одну дитину війни на 31,5 кв. м, на двох дітей війни — на 52,5 кв. м, але не більше загального розміру опалювальної площі; діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров’я (госпіталях).
Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць. Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі 7% від суми прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність (на теперішній час прожитковий мінімум становить 949 грн.). Встановлення статусу та надання пільг дітям війни проводиться в Управлінні соціального захисту населення Вознесенської міської ради за адресою: вул.Пушкінська, 1, каб. № 10. Телефон для довідок 4 35 89.
Хто має право на пільги на послуги зв'язку?
1. З урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (станом на 01.01.2018 вона складає 2470 грн.)) з оплати послуг за користування телефоном та встановленню:
- учасникам війни — 50% на абонплату, 20% — на основні та 50% — на додаткові роботи встановлення телефону;
- жертвам нацистських переслідувань -50% на абонплату, 20% -на основні та 50% -на додаткові роботи встановлення телефону;
- багатодітним сім’ям — 50% на абонентську плату.
2. Без урахування середньомісячного доходу сім’ї:
— інвалідам війни у розмірі 50% на абонплату, 100% -на встановлення, інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією 100% на абонплату, 100% — на встановлення;
— учасникам бойових дій у розмірі 50% на абонплату, 20% — на основні та 50% - на додаткові роботи встановлення телефону;
— учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років-100% на абонплату, 20% на основні та 50% — на додаткові роботи встановлення телефону;
— членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (з 01.07.2017 року) 50% на абонплату, 20% -основні та 50%-додаткові роботи встановлення телефону;
— інвалідам військової військової служби - 50% на абонплату, 50% - на встановлення;
— ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ,податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Національної поліції, їх вдовам у розмірі 50% на абонплату;
— громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій -50% на абонплату, 50%-на встановлення телефону; дружині(чоловіку) померлого громадянина 1 та 2 категорій, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою — 50% на абонплату.