Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Соціальний захист осіб з інвалідністю

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯСАНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ

Органи праці та соціального захисту населення, згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.06 № 187, із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів від 09.07.08 № 617 забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками:

- інвалідів усіх категорій, за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України;

- осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та осіб, зазначених у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;

- ветеранів війни,у санаторії, що належать до сфери управлінняМіністерства соціальної політики України, та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 ЗаконуУкраїни "Про жертви нацистських переслідувань"забезпечуються путівками позачергово щороку(із січня по грудень).

Учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальногозахисту" та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"забезпечуються путівкамиодин раз на два роки.

Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.

Інваліди з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю (відповідно до медичних рекомендацій) з лікуванням строком на 45 днів у порядку черговості в міру надходження путівок:

- інваліди І та ІІ групи - до санаторіїв спинального профілю;

- інваліди ІІІ групи - до санаторіїв неврологічного профілю.

Діти-інваліди віком до 18 роківзабезпечуються санаторно-курортними путівками органами охорони здоров'я.

Путівки до дитячих оздоровчих таборів дітям-інвалідам від 7 до 16 років (які здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань) надає управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.

Особи, що супроводжують інвалідів І групи, яким за висновком лікувально-пофілактичного закладу потрібен сторонній догляд (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), забезпечуються путівками без лікування.

Особам, що супроводжують інвалідів спинального профілю, двічі оплачується проїзд до санаторію і назад згідно з поданими проїзними документами.

Особи, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійними захворюваннями, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, можуть забезпечуватися путівками Управлінням соціального захисту населення на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок.

Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого пенсійного віку з групою інвалідності, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року.

Для одержання путівки та виплати грошової компенсації за путівкудо Управління праці та соціального захисту населення, за зареєстрованим місцем проживання особи, подається: заява інваліда, медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням, посвідчення пільговика, паспорт, довідка МСЕК.

ВИПЛАТА ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САМОСТІЙНОГО САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ

Механізм виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" та "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" визначено постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян” від 17.06.04 № 785, зі змінами.

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" та ветеранам праці відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" за їх бажанням.

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки.

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Міністерство праці та соціальної політики України за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням з Міністерством фінансів України щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

Право на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування настає з дня звернення особи із заявою про її виплату один раз на два роки (зурахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування).

Підставою для виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування є:

- заява про виплату компенсації;

- документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки;

- документ про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки;

- посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії вищезазначених громадян.

У разі коли особа має право на одержання двох і більше видів компенсацій згідно з кількома законами, їй надається правовибору в одержанні компенсації за одним із цих законів.

ВИПЛАТА ІНВАЛІДАМ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САМОСТІЙНОГО САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ

Відповідно до Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.07 № 150 виплата грошової компенсації за самостійне лікування проводиться управлінням соціального захисту населення:

- особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій;

- іншим інвалідам.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни, інвалідів, зазначених у ст.6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” та на дітей-інвалідів.

Грошова компенсація за самостійне лікування інваліда виплачується один раз на три календарних роки, якщо інвалід не одержував безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку є такі документи:

  • заява інваліда про виплату грошової компенсації;
  • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • посвідчення інваліда;
  • документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування.

Грошова компенсація за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах:

- інвалідам I і II групи - 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки;

- інвалідам III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.

Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення інваліда із заявою про її виплату. Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Міністерство праці та соціальної політики України за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням з Міністерством фінансів України щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

ВИПЛАТА ІНВАЛІДАМ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНЕ САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань”, «Про реабілітацію інвалідів в Україні» визначено постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян” від 17.06.04 № 785,із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.08 № 617, постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.07 № 150.

Грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку, через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки, іншим інвалідам, якщо вони протягом 3-х календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторію.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

- інвалідам I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;

- інвалідам III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Міністерство праці та соціальної політики України за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням з Міністерством фінансів України щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

Особам, які перебувають на повному державному утриманні, грошова компенсація виплачуються згідно вищезазначеного Порядку.

У разі смерті особи, яка мала право на грошову компенсацію не одержана нею сума не виплачується.

Умови забезпечення інвалідів спецавтотранспортом

Облік та розподіл спецавтортранспорту здійснюється департаментом соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є висновок обласної медико-соціальної комісії про наявність у інвалід амедичних показань для забезпечення автомобілем.

На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди, які:• немають в особистому користуванні автомобіля, у т.ч. придбаного за власні кошти або отриманого через Департамент соціального захисту або виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, що перебував в експлуатації менш як 10 років; протягом 7 років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували його як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 5 років.

Для забезпечення автомобілями діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними 5-ти річного віку.

Облік інвалідів ведеться в розрізі таких категорій за окремою нумерацією:

1) першочергове забезпечення : - інваліди війни, безпосередні учасники бойових дій; - особи, які відповідно до Закону України "Про статус ветеранів ві