Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Випадок АЧС в місті Нова Одеса!

04.09.2019 в приватному господарстві гр. Б., місто Нова Одеса, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком 6 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.
Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Б., вулиця Набережна, м. Нова Одеса.
До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: місто Нова Одеса, с. Троїцьке Новоодеського району.
Визначено зону нагляду в радіусі 0,5 км від зовнішніх меж зони захисту.
На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.
Отже, в особистих господарствах населення:
1. Обов’язково ідентифікуйте, усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у Вашому господарстві.
2.Не допускайте сторонніх (людей, тварин ) у своє господарство. Власникам особистих господарств слід утримувати свиней у свинарниках і сараях без вигулу та контакту з іншими тваринами.
3. Не годуйте свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без переварки при температурі не менше 80 градусів Цельсія впродовж 1 години. Купуйте корми промислового виробництва
4. Проводьте обробку свиней і приміщень для їх утримання один раз на 10 днів проти кровосисних комах (кліщів, вошей, бліх, мух та комарів). Постійно проводьте боротьбу з гризунами.
5. Подвірний забій і реалізацію свинини проводьте лише з дозволу фахівців державної ветеринарної служби після проведення ними передзабійного огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м’яса, продуктів забою.
6.Не купуйте живих свиней в недозволених місцях торгівлі, без супровідних ветеринарних документів.
7.Не викидайте трупи тварин, залишки від їх переробки на звалища, узбіччя доріг.

Власникам тварин у випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти ветеринарну службу району за адресою м. Вознесенськ, вул.. Зої Космодем’янської, 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.

Вознесенське міжрайонне управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Миколаївській області
скачать dle 12.0
Дата публікації: 10.09.2019 0 137
Перейти на старий сайт
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно