Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Чесна платіжка

В лютому 2019 року уряд виявив проблему: споживачі майже в усіх регіонах отримали платіжки за природний газ із застосуванням відповідних коефіцієнтів – нібито для приведення об’ємів спожитого газу до стандартних умов. Це була «самодіяльність» облгазів, обґрунтована тим, що під час транспортування об’єм газу змінюється.
Уряд ініціював звернення до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ БЕЗ застосування відповідних коефіцієнтів.
У квітні 2019 року платіжки із застосуванням відповідних коефіцієнтів уже не надходили.
Потім, як відомо, Кабмін постановою №485 від 05 червня 2019 року змінив формулу розрахунку ціни природного газу, чим зобов'язав "Нафтогаз" знизити ціну газу для населення.
Однак невирішеною залишається проблема у відмінності у ціні на тепло у різних населених пунктах України.
Тариф встановлює НКРЕКП на підставі розрахунків виконавців послуг або органи місцевого самоврядування. Оскільки розрахунки у всіх різні - ціна теж різна. Хоча так не має бути.
Для прикладу: станом на 01 квітня 2019 року найвищі тарифи на теплову енергію були в таких населених пунктах:
- м.Сміла, Черкаська область – 2337.72 грн/Гкал
- Кіровоградська область – 2129.08 грн/Гкал
- Волинська область – 1847.75 грн/Гкал
- Рівненська область – 1795.53 грн/Гкал

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» встановлено на опалювальний сезон 2019/20 року такі граничні ціни/тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва:
з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку - 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності приладів обліку - 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість);
з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води - 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності рушникосушильників - 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).
Що робити, якщо органи місцевого самоврядування не встановили тарифи з урахуванням граничних цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води?
- Перевірте на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води, чи здійснено перерахунок тарифів відповідно до рішення Уряду (не пізніше 1 вересня 2019 року).
- Зверніться на Урядову гарячу лінію за номером 1545 та повідомте про нездійснення органом місцевого самоврядування перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для населення
- Завантажте зразок вимоги до органу місцевого самоврядування на сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/ та зверніться для виконання рішення Уряду.
Що робити, якщо постачальник надіслав платіжку, в якій зазначений тариф, який перевищує граничні ціни/тарифи на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води?
Завантажте зразки документів на сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/ та зверніться до теплопостачальної організації у зручний для вас спосіб – звичайною або електронною поштою або особисто передайте постачальнику – для перерахунку вартості зазначених послуг на опалювальний сезон 2019/20.
Перевірити правильну вартість тарифів можна скориставшись калькулятором «Чесна платіжка»: https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug 
скачать dle 12.0
Дата публікації: 02.08.2019 0 406
Перейти на старий сайт
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно