альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Про компенсаційні виплати по догляду за членами сім’ї: Постанова КМУ № 859

23 вересня Кабмін прийняв Постанову № 859 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі”, відповідно до вимог Закону України “Про соціальні послуги”.
Цей Порядок повинен поступово замінити Постанову від 29 квітня 2004 р. N 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” яка втратила чинність. У п. 2 Постанови № 859 зазначено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558, проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року, а нові виплати не призначаються.
На компенсацію має право особа, яка доглядає за членом своєї сім’ї, який проживає разом з нею. Згідно постанови та Закону України “Про соціальні послуги”, такому члену сім’ї може бути потрібен догляд внаслідок того, що він є:
особою з інвалідністю І групи;
дитиною з інвалідністю;
особою похилого віку з когнітивними порушеннями (наразі йдеться про осіб, яким встановлена інвалідність I чи II групи внаслідок психічного розладу);
невиліковно хворим, який через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (зразок відповідної довідки наразі відсутній);
дитиною, якій не встановлено інвалідність, але яка має тяжкі захворювання або травми відповідно до переліку, що встановлено Постановою КМУ № 1161 від 27.12.2018.
При цьому якщо особа, якій потрібен догляд, перебуває на стаціонарному лікуванні або під доглядом інших осіб (наприклад, соціального працівника), члени сім’ї не можуть отримати компенсацію.

Заявник може отримати доплату, яка розраховується як різниця між прожитковим мінімумом такої особи (станом на 1 січня поточного року), та його середньомісячним сукупним доходом (розраховується середній за останні 6 місяців для всієї сім’ї та ділиться на кількість членів). У 2020 році цей мінімум становить 2027 грн. Якщо ви доглядаєте за декількома особами, на розмір доплати це не вплине.
Таким чином, умови призначення доплати суттєво змінилися у порівнянні з Постановою № 558, якою був встановлений певний невеликий процент від прожиткового мінімуму в якості компенсації за догляд, що призначався всім. Зараз, якщо Ви маєте дохід більше 2027 грн у місяць (нагадаємо: адресна допомога не зараховується до доходу), жодної компенсації Ви не отримаєте. З іншого боку, якщо доходів немає взагалі, компенсація на догляд може бути доволі значною.
Згідно Постанови, для отримання компенсації заявнику необхідно звернутися до УПСЗН за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (тобто за місцем реєстрації того члена сім’ї, за яким він доглядає, не за своїм). Для призначення виплат необхідні наступні документи:
заява про надання компенсації;
заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
копія паспорта;
копія РНОКПП;
декларація про доходи та майновий стан, в якій зазначається склад сім’ї заявника та дохід всіх її членів.
Далі, в залежності від ситуації, можуть надаватися:
- копія свідоцтва про народження дитини (якщо йдеться про догляд за дитиною);
- копія акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень;
висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років;
довідка про тяжке захворювання дитини, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників).
Крім того, особа, за якою потрібен догляд, або її законний представник має подати заяву про згоду отримувати соціальні послуги від фізичної особи, яка надає соціальні послуги, копію паспорта (за наявності), копію РНОКПП.
За загальним правилом, компенсація призначається на 12 місяців.
Якщо у лікарському висновку щодо потреби в догляді зазначено строк, компенсація призначається на такий строк, але не більше ніж на 12 місяців.
При цьому заявнику необхідно доглядати і за строками медичного переогляду підопічного. Якщо особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю пропустять черговий переогляд, виплати будуть тимчасово зупинені, а після проходження переогляду поновлені, причому заборгованість буде сплачена не більше ніж за місяць.
Також у порядку вказуються такі підстави зупинення виплат:
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів (згідно інформації від ДПСУ);
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.
Але якщо Ви виїхали чи опинилися в лікарні, після повернення Вам все одно буде необхідно особисто подати до органу соцзахисту заяву про продовження надання соціальних послуг з догляду.
Загалом, у Порядку встановлено, що про будь-які зміни, які заважають Вам здійснювати догляд, необхідно повідомляти протягом 10 днів з моменту їх виникнення.
Припинення виплат передбачено Постановою тільки у випадку смерті або переїзду когось із задіяних осіб (хто доглядає або за ким доглядають), або у випадку, коли особа, якій потрібен догляд, переміщується на тривале лікування до стаціонару або до іншого закладу на повне державне утримання.

Управління соціального захисту населення
Вознесенської міської ради
скачать dle 12.0
Дата публікації: 27.10.2020 0 362
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно