В Україні розпочалася масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою авіатранспорту!
З метою виконання плану протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік, враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.
Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:
- обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;
- принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.
Разом з тим зазначаємо, що деякі регіони вже завершили вакцинацію на своїх територіях.
Про початок проведення пероральної імунізації на території Миколаївської області буде додатково повідомлено.
Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до громадян і наголошує, що в разі виявлення принад (розмір із сірникову коробку) ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити з місця, а також в разі обльоту місцевості літаком – не хвилюватись.
Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.
Боротьба зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів сказу.
Як показує досвід європейських країн, найефективнішим та найдієвішим вирішенням питання ліквідації сказу серед диких тварин є проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Вознесенське міжрайонне управління
ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області