альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Радіоактивне випромінювання та мінімізація його впливу на організм людини

26 квітня 1986 року в житті всього українського народу відбулася велика трагедія – вибух на Чорнобильській АЕС, який забрав сотні життів рятувальників, які ціною свого життя рятували життя людей сьогодення. Тисячі рятувальників отримали велику дозу радіоактивного випромінювання, яка і призвела до променевої хвороби цих людей і це стало для них смертельним вироком.

В наслідок загальної аварії на ЧАЕС відбувся викид радіоактивної хмари насиченої ізотопами йоду, стронцію та цезію, яка облетіла Землю декілька разів і опустилася на землю у вигляді радіаційних опадів на частині території України, Білорусі та Росії, і наслідком чого було зафіксовано підвищення загального радіаційного фону по всій планеті.

Так, що таке радіація і які наслідки вона несе?

Радіація існувала завжди, так як атоми мають свій період розпаду, тобто час за який атом будь якого складного хімічного елемента перетворюється на атом більш простого та стабільного хімічного елемента. Під час розпаду атома виділяється енергія і вивільняються електрони та протони.

Так ось: якщо вивільняється просто чиста енергія, то це є γ-випромінюванням; якщо вивільняються електрони – α-випромінювання; якщо вивільняються протони – β-випромінювання. Ось ці три види випромінювання і є те що ми називаємо радіацією, але слово радіація недоцільне для вжитку, більш правильнішим буде це назвати радіоактивне або іонізуюче випромінювання.

Невеликі дози радіоактивного випромінювання, те що ми називаємо природний радіаційний фон, є благосприятливими умовами для життя та здоров’я людей, а ось підвищений радіаційний фон (в залежності від ступеня поглинутого радіаційного випромінювання) по-перше: може послаблювати імунітет, що призводить до загострення хронічних хвороб; по-друге: змінює структуру тканин в живому організмі, що може призвести до різного виду онкологічних хвороб; по-третє: призводить до загибелі клітин в організмі, що може призвести до виведення з ладу різного виду органів та систем; по-четверте: призводить до вибиття часток генів у спіралі ДНК живих організмів, що призводить до їх подальших мутацій (спочатку на генному рівні, а вже потім на фізіологічному рівні у майбутнього плоду в залежності від співпадання генів батьків при заплідненні яйцеклітини). Що ми спостерігаємо вже 32 роки, з дня аварії на ЧАЕС, з усіма представниками флори та фауни, які були свідками тих жахливих подій.

Місто Вознесенськ знаходиться в зоні спостереження (30-ти кілометрова зона) Южно-Української АЕС і на випадок загальної аварії на ВП Южно-Українська АЕС для захисту від радіоактивного випромінювання необхідно терміново евакуюватися самотужки (пішки, якщо Ви знаходитесь або живете наприкінці зони спостереження, або власним транспортом – при цьому не забуваючи про сусідів (інвалідів, дітей, людей похилого віку тощо) та людей, що йдуть в супутньому напрямку) або загальним транспортом споживаючи йодований калій або інші препарати стабільного йоду в достатній кількості до потрапляння радіоактивного йоду-131 в організм людини, захищаючи органи дихання від потрапляння до них радіоактивного пилу. Якщо не вдалося евакуюватися відразу, необхідно перейти до одного з протирадіаційних укриттів в місті і чекати своєї черги щодо евакуації, і найголовніше – не панікувати, а строго виконувати всі вказівки, які будуть надані під час повідомлення про радіаційну небезпеку в місті через систему оповіщення.

Слід пам’ятати, що під час радіоактивного опромінення необхідно споживати продукти, які здатні до швидкого виведення радіоактивних ізотопів з організму людини та блокування їх потрапляння до життєвоважливих органів та клітин в цілому.

До продуктів що виводить з організму стронцій-90 належать: молочні та кисломолочні продукти невисокої жирності, насіння сезаму, капуста, зелені листові овочі, томати, болгарський перець, лимон.

До продуктів, що виводить цезій-137 належать: калій і незамінні амінокислоти метіонін та цестин, які є в м’ясі, рибі, різного роду бобових, яйцях, куразі, печеній картоплі, арахісі, динях, бананах, мигдалі.

До продуктів, що виводять йод-131 належать: свіжа та морожена морська капуста, банани, хурма, фейхоа, лимони, лайми, яблука, креветки, йодована сіль.

Антиоксиданти нейтралізують активність радіонуклідів, тобто перешкоджають потрапляння їх до систем організму і захищають клітини організму від внутрішніх мутацій. До таких антиоксидантів належить зелений чай, суниця, полуниця, малина, ожина, чорниця.

Продукти, які містять велику кількість пектинів та клітковини теж здатні виводити радіоактивні речовини з організму – смородина, яблука, гарбуз, буряк, морква, абрикоси, білокачанна капуста, листкова зелень, гриби, редис, томати, кабачки, цибуля-порей, персик, кавун, кокоси, гранат, авокадо, ананас, ківі, малина, ожина.

Лікарські рослини також мають протирадіаційну, протипухлинну та імунозміцнювальну дію – аїр тростинний, арніка, береза (бруньки, листя та сік), оман, спориш, м’ята, липа, безсмертник, звіробій, цикорій, золототисячник, крушина, календула, льон, горобина, полин, ромашка, підбіл, радіола рожева.

Етиловий спирт та деякі антибіотики (стрептоцин, біомецин) теж підвищують радіостійкість організмів, а також полісахариди (пектин та декстрин), фенільні та фітінові з’єднання, галлат, серотанін, деякі жирні амінокислоти, мікроелементи, вітаміни, ферменти та гормони.

Отже, шановні мешканці міста та його гості, пам’ятайте, що радіаційне випромінювання дуже небезпечне для здоров’я та життя в цілому, але мінімізувати вплив радіаційного опромінення на організм людини можна завдяки вчасному прийнятті стабільного йоду в необхідній кількості, евакуації в небезпечні райони, медикаментозному лікуванні (за необхідності) та збалансованому харчуванню, що стосується найшвидшого виведення радіонуклідів з організму людини.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення

 

 

 

скачать dle 12.0
Дата публікації: 27.04.2018 0 31 362
---
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно