альтернативный текст

Вознесенськ

інтернет-портал територіальної громади

Рекомендації щодо харчування на Великдень

Вихід з посту має бути поступовим, і переходити до звичного раціону потрібно не менше тижня. Якщо ви страждаєте хронічними захворюваннями, наприклад, у вас виразка шлунку або 12-палої кишки, холецистит або панкреатит, цей термін потрібно збільшити до 2 тижнів.

У кожному будинку традиційно готується рясний і щедрий стіл з усілякими ласощами. І, звичайно, на столі присутні паски, крашанки,  гори шинки та ковбас, майонезних салатів, та ще й  чимала кількість алкогольних напоїв. Але, якщо ви в свято дозволите собі переїсти, то проблеми зі здоров'ям вам забезпечені. Тому простежте за собою: у свято не потрібно переїдати! Обсяг їжі в будь-якому випадку повинен бути помірним, вашого шлунка не вистачить на перетравлення усього відразу.

Алкоголь відразу після закінчення посту краще не пити - це викличе подразнення слизової шлунку. Але якщо вже в свято без алкоголю ніяк, то нехай це буде не більше 200 мл вина в день.

Пам'ятайте - неправильний вихід з посту може привести до серйозного порушення роботи кишечника і дисбалансу вітамінів і мікроелементів в організмі. Тому побережіть себе і своє здоров'я!

Ми хочемо поділитися з вами кількома порадами, які дозволять вашому організму перебудуватися на новий лад і відсвяткувати без поганих наслідків для здоров’я:

  1. Дотримуватися золотої середини.

Почніть з більш легких страв, дайте організму звикнути до нової їжі. Пам'ятайте, що Великий Піст тривав більше 40 днів, і вихід з нього повинен бути тривалим.

  1. Влаштувати собі хороший початок.

У перший день великоднього тижня краще звернути свою увагу на овочеві бульйони, кисломолочні продукти, зелень. Звичайно, ви можете з'їсти трохи великодніх яєць і шматочок паски, але все має бути в міру. Вже потім, на третій-четвертий день, додайте в свій щоденний раціон рибу, нежирне м'ясо, хлібобулочні та кондитерські вироби.

  1. Забути про алкоголь.

Після посту організм трохи ослаблений, тому майте на увазі, що не варто випивати і відмовлятися від закуски. А найкраще взагалі виключити алкоголь з ужитку.

  1. Переходити на білкове харчування.

Перехід на білкову їжу слід здійснювати поступово, не поспішати. Якщо ви бажаєте почати з м'яса або риби, перш за все зверніть свою увагу на їх нежирні види (риба - тріска, судак; м'ясо - індичка, курка).

  1. Пити багато води.

Не даремно воду називають джерелом життя. Для прискорення метаболізму слід випивати не менше 2 л води в день.

  1. Висипатися.

Хороший сон - запорука вашого здоров'я. Після посту організм ослаблений, зміни в раціоні можуть трохи «шокувати» його, тому ви повинні висипатися і набиратися сил.

  1. Обмежити себе в солодощах.

Після закінчення посту особливо хочеться поласувати шоколадкою або шматочком улюбленого торта. Звичайно, ви можете дозволити собі якусь солодкість в першій половині дня, проте на ніч налягати на кондитерські вироби не слід, так як ваш організм ще не встиг «розігнати» метаболізм до належного рівня.

  1. Бути пильними.

Якщо в перший день після посту ви погано себе відчуваєте, краще зверніться до лікаря. Особливо це стосується тієї категорії людей, які страждають різними хронічними захворюваннями внутрішніх органів (печінка, серце, шлунок тощо).

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

З ВЕЛИКОДНЕМ ВАС ВІТАЄ

Сектор з питань ОЗ Управління соціального захисту населення ВМР

скачать dle 12.0
Дата публікації: 06.04.2018 0 1 142
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно