Скликано позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі

2 березня 2018 року о 14-00 годині було скликано позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі. На порядок денний було винесено питання щодо родини,в якій двоє малолітніх дітей 2012 та 2013 року народження опинилися в складних життєвих обставинах через грубе невиконання їхніми батьками батьківських обов’язків. Дана родина потрапила в поле зору соціальних служб близько двох місяців тому відповідно до повідомлень лікарні про те, що діти проживають в антисанітарних умовах. З метою перевірки даної інформації  працівники соціальної служби неодноразово виходили за місцем проживання родини, але жодного разу  не змогли потрапити до будинку, щоб обстежити умови проживання дітей, оскільки батьки відмовляли у доступі до житла.

Відповідно до чинного законодавства,  органи місцевого самоврядування в Україні несуть відповідальність за життя і здоров’я дітей, тому не можуть залишатися осторонь, не розібравшись в даній ситуації. З ініціативи  Служби у справах дітей, та за підтримки міської влади, депутатського корпусу, правоохоронних органів, працівників охорони здоров’я була створена виїзна комісія, яка вирушила за місцем проживання родини.

Члени комісії, підійшовши до помешкання родини, почали стукати у ворота  та кликати господарів. З літньої кухні, яка розташована на подвір’ї, вийшов батько дітей, якому члени комісії представилися, пояснили причину свого візиту і попросили показати умови проживання малолітніх дітей. Батько дітей навмисно повів членів комісії до будинку та розповів, що діти з дружиною проживають в селі Вознесенського району, а цю хату він має намір продати і переїхати до родини в село. Але за декілька хвилин працівники поліції виявили малолітніх дітей з матір’ю, які знаходилися в літній кухні.

Під час обстеження житлово-побутових умов родини було встановлено, що умови, в яких проживали двоє малолітніх дітей, несуть загрозу їхньому життю та здоров’ю: в літній кухні, яка складається з однієї кімнати було холодно, брудно, стеля звисала посеред кімнати і тільки дерев’яний стовпчик, що її підпирав, не давав їй впасти на голови дітей. Дітки були голодні, приготованої їжі не було. Дівчинка  тримала в руці сиру морквину, оскільки була голодною і хотіла їсти. Діти мали недоглянутий вигляд, нігті на руках  були брудними, волосся закублене, не чесане, одягнені в брудний одяг. В кімнаті була відсутня ванна для миття дітей, тому коли і де купалися діти комісії з’ясувати не вдалося. Малолітні діти ніколи не відвідували дитячий садок, вдома з ними ніхто не займався. У дітей відсутні дитячі книжки, розвиваючі ігри, розмальовки, альбоми, кольорові олівці, що вважається за необхідне у кожній родині, де батьки люблять своїх дітей і займаються їх розвитком, адже це не потребує великих коштів. 42-річна матір дітей  не змогла пригадати, коли і де останній раз працювала. Батьки живуть та пиячать за рахунок державної соціальної допомоги на дітей. Матір та батько дітей поводили себе агресивно, на запитання, чому не створені належні умови для проживання дітей, висловлювалися нецензурною лайкою, на контакт з членами комісії не йшли. Мати разом з дітьми почала тікати на двір, попередньо не одягнувши своїх дітей в зимовий одяг, адже на дворі лежав великий сніг і відчувався мороз (мінус дев’ять градусів) та сипав рясний сніг. За даних обставин, коли життю і здоров’ю дітей загрожувала реальна небезпека, яка могла призвести до трагічних наслідків, у зв’язку з тим, що  батьки  неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки, членами комісії одноголосно було прийнято рішення тимчасово влаштувати цих дітей до центру соціально-психологічної реабілітації дітей, оскільки вони опинилися в складних життєвих обставинах.

Рішення комісії було прийняте наступне: притягнути обох батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків відносно дітей та передати соціальним службам під супровід з метою надання допомоги родині у подоланні   складних життєвих обставин та повернення своїх дітей, які незважаючи ні на що, люблять своїх матусю і тата.

Служба у справах дітей Вознесенської міської ради

 

Дата: 03.03.2018 / Переглядів: 159 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -