Категорія -> Безпека в місті -> Новини

Повінь та льодохід - небезпечне явище природи

Людина найвищим та найкращим творінням природи, але, як і інший тваринний та рослинний світ, вона потерпає від негативного впливу стихійних явищ природи, які інколи несуть загрозу її життю та здоров’ю. Одним із таких небезпечних природних стихійних явищ є весняна повінь та льодохід.

Повінь – стрімке підняття рівня води у річках із значним затопленням великої поверхні суходолу за рахунок інтенсивного танення значного шару снігу, танення льодовиків у горах, за рахунок поєднання паводкових вод з льодоходом, сильних і протяжних злив мусонного характеру (останнє явище в Україні з кожним роком спостерігається все частіше).

Під впливом дії сонячного тепла в зимово-весняний період, коли сонячні промені сильніше нагрівають поверхню Землі, на сніжний та льодовий покрив, відбувається їх танення. Крига у річках та озерах стає тонкою та крихкою, що несе додаткову загрозу для любителів зимової рибалки та дітей які виходять на лід в міру своєї цікавості. Водні об’єкти стрімко насичуються водою, що в свою чергу нерідко призводить до паводків (нерегулярне, але значне підвищення водності річки в межах річного циклу, що може викликати повінь) та повеней із таким супутнім явищем як льодохід.

Льодохід на річках нерідко супроводжується заторами льоду або зажерами (скупчення внутрішньоводної криги, який створює крижану пробку). Щільність льодоходу у річках може сягати до 10 балів, у озерах до 3-х.

Зажери зумовлюють додатковий підйом води і затоплення нових територій, що в свою чергу створює додатковий тиск на крижану пробку, наслідком чого може утворитися навальна хвиля. Навальна хвиля створює небезпеку затоплення нових територій суходолу, розташованого нижче за течією, із затопленням підвальних приміщень та підмиванням фундаментів житлових та нежитлових споруд, які знаходяться в зоні ризику підтоплень під час повеней, що може призвести до їх руйнації.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Вознесенської міської ради нагадує про основні правила поведінки під час загрози виникнення повені:

Отже, період льодоходу небезпечний для тих, хто живе поблизу річки, ставка, водойми. Звикаючи взимку користуватися пішохідними переходами по кризі, багато хто забуває про небезпеку, яку вона становить навесні.

Пам'ятайте, переходити річку, ставок, озеро по весняній кризі — небезпечно, і будьте пильними під час повеней!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

Виконавчого комітету Вознесенської міської ради

Дата: 08.02.2018 / Переглядів: 81 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -