Перевір свою ялинку!

В Україні вже кілька років діє система чіпування багаторічних насаджень. Існує законна заготівля ялинок для продажу на новорічні свята (з чіпом) та незаконна (без чіпу). Остання переслідується відповідно до законодавства. Більше того, до відповідальності може бути притягнутий не лише продавець, а й покупець. Для перевірки чи законно була зрубана та чи інша ялинка покупець повинен переконатись в наявності відповідного чіпу на стовбурі дерева. На ньому відображено код, за яким з допомогою онлайн-сервісу http://yalynka.info/ можна відслідкувати походження зеленої красуні. Таким чином ви можете визначити наскільки законною виявилось ваше придбання новорічної ялинки.

Виконавчий комітет Вознесенської міської ради нагадує, що у відповідності до норм Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконний зруб та продаж новорічних ялинок передбачено адміністративну відповідальність. Так, незаконна вирубка ялинок тягне накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, за торгівлю у невстановлених місцях передбачено  накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

За допомогою вищезгаданого онлайн-сервісу кожен з нас зможе купувати лише законно зрубані ялинки, чим буде допомагати зменшити свавілля браконьєрів. Можливо, згодом, після таких спільних дій ліси в наших краях стануть збільшуватись.

Відділ ІДКГ АВК ВМР

Дата: 03.01.2018 / Переглядів: 105 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -