Категорія -> Безпека в місті -> Новини

ЩОБ ПІЧКА ГРІЛА, А НЕ ГОРІЛА

Останніми днями на Вознесенщині на зміну сонячним погодам прийшли холодні вітри та дощі. Рятуючись від холоду, чимало мешканців починають обігрівати свої помешкання та не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки в побуті.

Для сільської місцевості пічне опалення є єдиним джерелом тепла. І як свідчить статистика, одними з найпоширеніших причин пожеж в осінньо- зимовий період є несправність цих приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей. На жаль, порушення вимог правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів призводять не лише до пожеж, а й загибелі людей у вогні.

Тому, кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб вони у домі завжди були справними. Необхідно також перевірити і налагодити димарі. Категорично забороняється розпалювати дрова в печі гасом або бензином, оскільки вони вибухають. Полум'я при цьому спрямовується не в димар, а в кімнату, і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без догляду, чи поручати наглядати за ними дітям. Печі треба закінчувати топити до того часу, як сім'я піде відпочивати, адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не зможе помітити, а коли вогонь розгориться, його важко приборкати.

Заборонено ставити близько до печей, що топляться, шафи, ліжка, складати дрова або горючі речовини. Біля кожної печі перед топковим отвором на дерев'яній підлозі повинен бути прибитий металевий лист розміром 50 на 70 см. Категорично заборонено сушити одяг над плитою або поблизу топкових отворів печей. Топити печі потрібно з відкритою заслінкою.

Лише дотримуючись цих елементарних правил, ви зможете уникнути лиха!

Завідувач навчально-консультаційним

                                                 пунктом у м. Вознесенську Дудник С.А.

Провідний інспектор Вознесенського МРВ ГУ ДСНС України

у Миколаївській області Артем Москаленко

Дата: 30.11.2017 / Переглядів: 133 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -