Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я людини

Людський організм забезпечений глибокими резервами надійності і міцності, а також здатністю до компенсації і адаптації до різних умов. Спосіб життя, звички і повсякденна поведінка безпосередньо впливають на реалізацію наших можливостей.

На жаль, більшість людей досить рано починають вести такий спосіб життя, який негативно позначається на їх самопочутті і тривалості життя. Такі згубні звички призводять до швидкого витрачання можливостей організму, розвитку багатьох хвороб і передчасного старіння. Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я вважаються справжнім лихом, позбавляючи життя величезну кількість людей. Вживання спиртних напоїв та наркотичних засобів, а також паління – джерело згубного впливу на організм.

Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози.

Куріння під час вагітності збільшує ризик викиднів, знижує масу тіла новонароджених, збільшує частоту внутрішньоутробних випадків смерті плоду, є причиною гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини.

Тютюнопаління є причиною 90% усіх випадків захворювань на рак легенів.

У 12-13 разів частіше трапляються захворювання серця: серцева недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія,звуження судин .

Наркоманія - це одна з найбільших соціальних трагедій.

Це захворювання є незвичайним, оскільки воно деформує особистість людини, змінює його поведінку в суспільстві, яке стає асоціальною, оскільки порушує загальноприйняті моральні і правові норми.

Хворий не в змозі подолати свої згубні бажання, він перетворюється на раба наркотиків. Вживання наркотичних речовин призводить до того, що організм включає їх у свої біохімічні, клітинні і біоелектричні процеси. В результаті цього людина вже не може жити без наркотиків.

Наркомани часто страждають на такі специфічні й інфекційні захворювання, як вірусний гепатит, стафілококовий ендокардит, сифіліс, правець, пневмонія, запалення вен (тромбофлебіт), гнійничкові й інші захворювання шкіри.

Алкоголізм - захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням.

Алкоголь - наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. Великі дози алкоголю чинять вплив на деякі відділи ЦНС. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності - так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності ШКТ, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін.

Шкідливі звички та їх наслідки – жахливі, оскільки порушується робота абсолютно всіх органів і систем організму, розвиваються важкі хронічні захворювання, втрачається зв’язок із зовнішнім світом, страждають рідні та близькі.

Сила волі, що дозволяє сказати тверде «НІ» всім пагубним пристрастям, збереже ваше здоров’я та життя.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!     

Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 18.05.2017 / Переглядів: 7817 / Комментарії - 8 шт.

  1. віка

    класна розповідь


  2. влад

    класна розповідь


Iм'я -