ПАТ «Миколаївобленерго» застерігає: перебування в зоні ліній електоропередач небезпечне для життя!

Останнім часом значно збільшився рівень травмування сторонніх осіб, у тому числі й дітей на обладнанні енергопостачальних організацій України.
Ось деякі з них:
31.03.2017 року близько 18 години 00 хвилин до чергового диспетчера району мереж Сколівського РЕМ надійшла інформація про те, що в с. Тухля Сколівського району біля опори №71 ПЛ-0,4 кВ від КТП-119 було виявлено тіло людини чоловічої статі без ознак життя. Викликані на місце події працівники швидкої медичної допомоги констатували смерть.
Із попереднього розслідування встановлено, що потерпілим виявився місцевий мешканець М., 1976 року народження, не одружений та ніде не працюючий.
Із свідчень очевидців, було встановлено, що потерпілий міг потрапити під дію напруги при спробі самовільного усунення пошкодження обриву кріплення проводу.
Черговому диспетчеру району мереж Сколівського РЕС ніяких повідомлень про пошкодження чи відключення вказаної вище повітряної лінії не надходило.
03.04.2017 року близько 15 годині 20 хвилин внаслідок дій захисту відключалася ПЛ-10 кВ. При огляді обладнання та встановлення причин відключення персоналом ПАТ «Херсонобленерго» виявлено, що поблизу дверей РУ-10 кВ КТП-10/04 кВ (м. Таврійськ) знаходяться захисні ножі, нерухомі частини вимикача навантаження (нагрузки) та інші елементи демонтованого обладнання.
За декілька метрів від КТП було знайдено тіло чоловічої статі, як з’ясувалося пізніше – громадянина Я., 1987 року народження з ознаками опіків обох рук та обличчя.
На місце події були викликані представники правоохоронних органів та швидка медична допомога. Медичними працівниками потерпілого було направлено до реанімаційного відділення Таврійської ЦРЛ.
04.04.2017 року близько 13 години 10 хвилин бригадою Чигиринського РЕМ під час огляду ЗТП-10/0,4 кВ №346 біля комірки №2 в РП-10 кВ виявили тіло чоловічої статі без ознак життя.
На місце події були викликані представники правоохоронних органів та швидка медична допомога. Медичні працівники констатували смерть особи.
На місці події, знайдено сокиру, замки в РП-10 кВ зламані, двері комірок № 1 та № 2 зламані.
07.04.2017 року відключалась ПЛ-150 кВ № 27 з «відпайками» на ДШЗ-І та ДШЗ-ІІ (що перебувають на балансі приватної енергетичної компанії).
Близько 15 години 12 хвилин від місцевих мешканців с. Краснопольє надійшло повідомлення про те, що на анкерній опорі № 11 (відпайка на ДШЗ-І) на висоті 10-12 метрів виявлено тіло чоловічої статі без ознак життя.
На місце події виїхало керівництво Товариства, представники правоохоронних органів та медичні працівники.
Прибувши на місце події, під опорою № 11 було виявлено залишки обгорілого одягу, взуття та мобільний телефон.
Ймовірніше за все, загибель сторонньої особи, пов`язана з його наближенням на недопустиму відстань до дротів ПЛ-150 кВ, що перебувала під напругою.
20.04.2017 року від чергового поліції до диспетчерського пункту Токмаківського РЕС надійшло повідомлення про те що в с. Катещино на території приватної фірми «Агрохім» в РП-0,4 кВ КТП 10/0,4 кВ №3704 (власність ПАТ ДТЕК “Дніпрообленерго") знаходиться тіло чоловічої статі без ознак життя.
Прибувши на місце події, керівники Токмаківського РЕС та представники поліції встановили, що потерпілий Р., самостійно потрапив у РП-0,4 кВ шляхом пошкодження запираючого пристрою та наблизився на недопустиму відстань до струмовідних частин і внаслідок чого був вражений електрострумом.
Р., 1988 року народження працював зварювальником в приватній фірмі «Агрохім».
Проаналізувавши ситуацію у Державі щодо причин загибелі (травмування) населення на електричному обладнані, отримаємо наступне:
- найбільше смертей (травмувань) відбувається через спроби населення самостійно відновити електропостачання власних осель або здійснити крадіжку електричного обладнання (дроти повітряних ліній електропередачі, прилади та обладнання підстанцій, металоконструкції), особливо під час аварійних відключень в період проходження негативних погодних явищ (дощі, грози, пориви вітру і так далі);
- на другому місці випадки пов’язані із спробами проникнення або наближення людини до об’єктів електроенергетики (території трансформаторних підстанцій, будівлі закритих трансформаторних підстанцій, інші електричні розподільні установки) через необізнаність населення, щодо небезпеки яку воно створює для людини, а також дитячі ігри поблизу діючих електроустановок, відпочинок та рибна ловля на водоймах в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі;
- окрім цього, серед основних причин травмування зі смертельними наслідками є – не правильна організація виконання робіт в охоронних зонах підстанцій, кабельних ліній та повітряних ліній електропередачі.
Щоб запобігти ураженню електричним струмом слід знати і виконувати елементарні вимоги електробезпеки:
• не наближатися ближче, ніж на 8 м до обірваних дротів повітряних ліній електропередачі;
• не намагатися проникати за огородження і всередину діючих електроустановок (трансформаторних підстанцій, щитових, електрощитів);
• звертати увагу на попереджувальні знаки безпеки;
• не намагатись самотужки, або із залученням сторонніх осіб вирішувати проблеми відсутності електроенергії, у разі відсутності електропостачання телефонуйте до Кол-центру ПАТ «Миколаївобленерго» за багатоканальним номером телефону: 0-800-504-001 (всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безкоштовні);
• при виявлені відкритих дверей трансформаторних підстанцій, хвірток огороджень трансформаторних підстанцій, обірваних дротів повітряних ліній електропередачі та інших нестандартних ситуацій не зволікайте, телефонуйте до Кол-центру ПАТ «Миколаївобленерго»;
• пояснюйте дітям, яку небезпеку становить електричний струм, якщо не дотримуватися елементарних правил електробезпеки.
Також можна зауважити, що порушуючи елементарні норми й правила безпеки, порушник потенційно наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих, а його дії підпадають під дію Адміністративного та Кримінального кодексу України.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ВАШЕ ТА ВАШИХ ДІТЕЙ, ЛЮДЕЙ ЯКІ ВАС ОТОЧУЮТЬ У ВАШИХ РУКАХ! НЕХТУВАННЯ ВИМОГАМИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ МОЖЕ ОБІЙТИСЯ ВЕЛИКОЮ ЦІНОЮ.

         Філія ПАТ «Миколаївобленерго»

 Вознесенського району Північного округу

 

Дата: 17.05.2017 / Переглядів: 144 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -