ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ ПО АЧС

Із початку 2017 року в Україні виявлено 65 випадків АЧС.

Захворювання свиней на африканську чуму свиней — це проблема, яка була і залишається актуальною для України, і вона може мати наслідки не лише з точки зору біологічної безпеки, але і з точки зору економічної безпеки держави.

Зараз ми маємо уповільнення динаміки захворювання на АЧС. Водночас це не привід для самозаспокоєння, це — сезонне явище, адже пік захворювання припадає на зимові місяці, і потім — липень, серпень, вересень.

Протягом 2012-2017 років найбільшу кількість випадків захворювання на АЧС в Україні було зареєстровано у Одеській, Чернігівській та Полтавській областях.

По областях — найбільша кількість випадків, що фіксувалась за 2012-2017 роки — це в Одеській області — 28 випадків, Чернігівській — 27 випадків, Полтавській області — 26 випадків.

Сьогодні в Україні існує 22 пункти, де ще діє карантин: в Донецькій області — чотири, Запорізька область — три, та по два чи по одному пункту в інших регіонах країни, які ще не оздоровлені від АЧС.

У зв’язку з вищевказаним звертаємо увагу всіх власників свиней, керівників свиногосподарств для збереження свого поголів’я, недопущення виникнення захворювання і загибелі свиней необхідно виконувати такі застережні заходи:

- Забезпечити роботу підсобних господарств міста та району, свиногосподарств в режимі «закритого типу»;

- Забороняється переміщення тварин без дозволу державної служби ветеринарної медицини та видачі відповідних ветеринарних документів;

- Забороняється використання продуктів забою без проведення ветеринарно-санітарної експертизи;

- Забороняється використання відходів харчування для відгодівлі свиней без попередньої термічної обробки;

- Не допускати контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами.

- Забезпечити імунізацію всього наявного поголів'я свиней проти класичної чуми свиней в господарствах всіх форм власності з дотриманням правил асептики!!!

У випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти ветеринарну службу за адресою м. Вознесенськ вул. Зої Космодем’янської 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.      

Управління Держпродспоживслужби

у Вознесенському районі

Дата: 20.04.2017 / Переглядів: 178 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -