Місто Радомсько (Польща)

Місто Радомсько було засноване у 1243 році Герцогом Конрадом Мазовія. Право називатися містом - Радомсько отримало в 1266 році від Лешика Гарну.

Місто Радомсько розташоване в південній частині області Лодз, на річці Радомска біля великих лісних комплексів на кордоні трьох польських областей: Маленька Польща, Селезія, Велика Польща. Найбільш важлива перевага міста - це його центральне розташування: 190 км. від Варшави, 90 км. від обласного центра міста Лодз, 105 км. від міста Катовице. Через місто проходять автотранспортні та залізничні шляхи.

Місто займає територію - 51,4 км2 , в місті проживає близько 52 тисяч мешканців.

Промисловість міста представлена:

ZMG "Fameg" SA - меблевою фабрикою, яка має 120 річну історію виготовлення меблів. Щомісяця фабрика виготовляє декілька десятків найменувань столів, крісел, стільців, вішалок для одягу та інших виробів сучасного стилю та дизайну.

"Metalurgia" SA - металургійним заводом, що виготовляє петлі, цвяхи, металеві дроти та волокна та імпортує свою продукцію до країн Східної Евпропи, Америки, Африки та Австралії.

Fabryka Osi Napedowych - фабрикою з випуску мостів та осей, що використовуються в будівництві, гірничий металургії та при створенні двигунів. Фабрика має сертифікат якості ISO 9000.

Radomsko Okregowa Spoldzielnia Mleczarska - молочним заводом, одним із найкращих в Польщі, продукція якого сертифікована і відповідає Європейським стандартам. Молокозавод щоденно випускає по декілька видів: кефірів, йогуртів, молока, молочного крему та масла.

Huta Szkla Gospodarczego "Rozalia" - склодувним заводом, що виробляє посуд із скла: стакани, вази, попільнички, графини, фужери обідні сервізи ті інші вироби. Завод також працює на виконання індивідуальних задоволень, більшість своєї продукції експортує в Грецію, Сполучені Штати Америки та Іспанію.

Окрім вище перелічених підприємств в місті діють суб'єкти малого та середнього бізнесу, що здійснюють свою діяльність в торгівлі, сфері громадського харчування, готельного бізнесу, консалтингових і туристичних послуг та в інших сферах.

До визначних архітектурних пам'яток міста можна віднести:

Францисканський костел - один з найстаріших пам'ятників архітектури, збудований у 13 тисячолітті нашої ери.

Костел святого Ламберта - збудований в 1869 -1876р.р. відповідно до проекту К. Воджеховського, складається на сьогодні з 5 олтарів, найкращим з яких є олтар виконаний в стилі Ренесанс.

Міська ратуша - збудована в 19 столітті, як міський центр, з 1975 році в ній розташовувався виконавчий комітет та міська рада Радомско. Сьогодні будівля ратуші використовується як регіональний музей.

В місті Радомсько також є: 3 парки, одна сучасна бібліотека, басейн, 2 спортивні зали та одна зона відпочинку. Більш детально з інформацією про місто можна ознайомитися на сайті: www.radomsko.pl

24 серпня 2004 року під час візиту делегації з міста Радомсько в місто Вознесенськ, була підписана Рамкова угода про співпрацю між містами Вознесенськ та Радомсько (Республіка Польща). Відповідно до якої, двостороннє співробітництво між двома містами поширюватиметься на нижченаведені сфери: промисловість, транспорт і торгівля; наука, техніка, освіта та охорона здоров'я; культура і мистецтво; розвиток туризму і спорту; екологія і раціональне використання природних ресурсів; місцеве самоврядування; підтримка малого та середнього бізнесу; розвиток інформаційно - аналітичних систем та інноваційних проектів; розвиток публічної влади (ЗМІ) та громадськості.

 
 

Дата: 17.04.2014 / Переглядів: 3195 / Комментарії - 2 шт.

Iм'я -